Czytasz: Bilans świąt na drogach: 3 ofiary śmiertelne i 68 pijanych kierowców

Bilans świąt na drogach: 3 ofiary śmiertelne i 68 pijanych kierowców

Podczas świąt na śląskich drogach doszło do 34 wypadków i 687 kolizji.

Przez całe święta policjanci z różnych pionów garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie pięciodniowych działań na drogach województwa doszło do 34 wypadków. Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. Mimo wielokrotnych apeli o trzeźwą jazdę, policjanci zatrzymali 68 pijanych kierowców.

Trzy tysiące policjantów na drogach 

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o godz. 6, a zakończone zostały wczoraj o godz. 22. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę prawie trzy tysiące policjantów. Mundurowi byli widoczni we wszystkich newralgicznych miejscach oraz tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów.

36 rannych

Niestety zatrzymano aż 68 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt doszło do 34 wypadków drogowych, w których życie straciły trzy osoby, a 36 zostało rannych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 687 niegroźnych kolizji.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje