Czytasz: Bilans świąt 2016
Ponad 500 kolizji na śląskich drogach oraz 80 pożarów w województwie śląskim. To bilans świąt oczami policjantów oraz strażaków.

Ponad 40 Nietrzeźwych i 500 kolizji

Od 23 grudnia funkcjonariusze śląskiej drogówki zwiększyli ilość patroli oraz kontroli na najbardziej obłożonych trasach.  Policjanci stali w miejscach newralgicznych i tych, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów. Stróże prawa kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierowców.

W czasie świąt zatrzymano łącznie 41 nietrzeźwych kierowców. To o siedmiu mniej niż w roku poprzednim. Śląscy policjanci odnotowali łącznie ponad 500 kolizji. Najgorzej było w wigilię - wówczas zarejestrowano aż 359 stłuczek. W pierwszym dniu świąt doszło do kolizji na tzw. "zakręcie mistrzów" na zjeździe z Murckowskiej w kierunku A4 na Wrocław. Przypomnijmy, że w pod koniec października br. zamontowano tam fotoradar.

JEDNO ZABÓJSTWO

Funkcjonariusze policji z Wojkowic w wigilię odnaleźli zwłoki 34-letniego mężczyzny. Jego ciało podrzucił 59-letni ojciec, który chciał upozorować śmierć syna. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu.

POŻARY I ZATRUCIA

W okresie świątecznym strażacy mieli pełne ręce roboty. Odnotowano aż 83 pożary, z czego kilka ze skutkiem śmiertelnym. W dniu wigilii najpoważniejsze interwencje miały miejsce w Katowicach oraz w Sosnowcu, gdzie jedna osoba zginęła, a 7 zostało ewakuowanych. W czasie świąt doszło również do kilku poważnych podtruć tlenkiem węgla. W Jastrzębiu-Zdroju do szpitala trafiło aż 7 osób, w tym trójka dzieci. W Siemianowicach, w wyniku nieszczelności pieca gazowego, jedna osoba zmarła, a druga została przewieziona do szpitala.

Czytaj więcej