Czytasz: Blisko 11 ton tytoniu i 600 tys. zł w gotówce! Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów [WIDEO, ZDJĘCIA]

Blisko 11 ton tytoniu i 600 tys. zł w gotówce! Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów [WIDEO, ZDJĘCIA]

W toku prowadzonych czynności zatrzymano jedenaście osób, w tym dwóch obywateli Armenii.

Aż 11 ton nielegalnego tytoniu, 600 tys. w gotówce, 11 zatrzymanych osób i mnóstwo sprzętu do wyrobu papierosów - oto bilans akcji CBŚP, KAS i prokuratury w Bielsku-Białej.

Śledztwo przedstawicieli różnych jednostek policyjnych i karno-skarbowych wykazało, że na terenie Bielska-Białej, Zasola Bielańskiego i Ligoty mieści się nielegalna wytwórnia papierosów. W trakcie akcji funkcjonariusze wkroczyli do dwóch hal, w których wykryli drukarnię opakowań znanych marek papierosów i specjalistyczny sprzęt do wykrawania opakowań.

Równolegle przeszukano lokale w Zasolu Bielańskim - tam odkryto magazyn i krajalnię do cięcia rośliny oraz 2 tony tytoniu.


Funkcjonariusze odkryli w Bielsku-Białej i Ligocie magazyny, w których znaleźli ponad 9 ton tytoniu i ok. 180 tys. papierosów. Według wstępnych obliczeń skarb państwa straciłby prawie 8,8 mln zł, gdyby papierosy wylądowały na czarnym rynku.

Aresztowano 11 osób, z czego dwoje to obywatele Armenii. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej postawiła mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania wyrobów tytoniowych bez zezwoleń i opłacania podatków. Wobec trójki z nich zastosowano tymczasowy areszt, pozostali są objęci policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym.

Foto/Film: KMP Bielsko-Biała, CBŚP