Czytasz: Bielsko-Biała miastem partnerskim Oxfordu?

Bielsko-Biała miastem partnerskim Oxfordu?

Potrzebna jest mobilizacja i argumenty. Możecie pomóc!

Misja OX2BB nie została zakończona... - czytamy na facebooku OX2BB (Oxford to Bielsko-Biała przyp. red.). 19 października trzech śmiałków: Maciek, Tomek i Nick podjęli się karkołomnego wyzwania i przejechali na rowerach pięć krajów w celu zebrania potrzebnych pieniędzy na rehabilitację Oliwii Kumorek. Dziewczyna urodziła się w marcu 2016 r. z następstwami rozszczepu kręgosłupa. Misja śmiałków okazała się sukcesem, pieniądze udało się zebrać, a panowie pokonali na rowerach trasę z Oxfordu do Bielska-Białej. Akcję wsparły też władze Bielska-Białej i burmistrz Oxfordu.

Teraz wszystko wygląda na to, że to nie koniec przygody ze słynnym angielskim miastem, w którym działa najstarszy anglojęzyczny uniwersytet świata.


- Na starcie naszej podróży był obecny Mer Oxfordu, który pytał o Bielsko i prosił, aby pozdrowić władze naszego miasta. Wspominał wtedy, że Oxford poszukuje miasta partnerskiego w Polsce – czytamy dalej na facebooku.


- Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mieli za miasto partnerskie tak legendarne miasto, jak Oxford? - pytają uczestnicy rajdu, deklarując jednocześnie, że wierzą i w ten sukces. Do jego osiągnięcia potrzebnych jest jednak teraz więcej osób.

Jak pomóc?

Do 15 listopada można wypełnić ankietę, w której należy podać argumenty, dla których to właśnie Bielsko powinno zostać miastem partnerskim Oxfordu. Ankieta dostępna jest na stronie: https://www.surveymonkey.co.uk/r/TWJL3HQ 

Czytaj więcej