Czytasz: Rzeźba 3D pojawi się w ATH. Wybiorą ją internauci

Rzeźba 3D pojawi się w ATH. Wybiorą ją internauci

Bielszczanie mogą już głosować na mistrza słowa. O co chodzi?


Bielszczanie mogą już głosować na mistrza słowa, którego postać - stworzona dzięki technologii druku 3D - zasiądzie na ławce na Skwerze Poetów na terenie bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej – poinformowała rzecznik uczelni Małgorzata Skrzypek.

Rzecznik powiedziała, że internetowy plebiscyt rozpoczął się z początkiem roku i potrwa do końca stycznia. Głos można oddać na stronie uczelni, wskazując jednego z czterech kandydatów. „Każdy z nich związany był z Bielskiem-Białą lub najbliższą okolicą. Są to: Kazimiera Alberti, Julian Przyboś, Mieczysław Stanclik oraz Stanisław Gola” – powiedziała.

 

Skwer Poetów powstał przed budynkiem rektoratu uczelni. „Jako że mieści się on na terenie uczelni skupiającej działalność naukową i dydaktyczną na dziedzinach pozornie od siebie odległych: inżynierskich i humanistycznych, pokażemy, że te dwa światy mogą razem współpracować kreując ciekawą rzeczywistość. Postać poety lub poetki zostanie bowiem wykonana z materiałów polimerowych za pomocą drukarki 3D. Będzie to pierwszy tego typu pomnik w Polsce” – wyjaśniła Małgorzata Skrzypek.

 

Uroczyste odsłonięcie rzeźby odbędzie się w kwietniu lub maju br.

 

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 r. filii Politechniki Łódzkiej. Jest największą publiczną uczelnią wyższą w rejonie Bielska-Białej. Kształci się w niej ok. 6 tys. studentów.(PAP)

 

Czytaj więcej