Czytasz: Zabił ofiarę na placu zabaw?

Zabił ofiarę na placu zabaw?

24-latek podejrzewany o zabójstwo zatrzymany.

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 61-letniego bielszczanina. Do tragedii doszło w minioną niedzielę. Na wniosek śledczych, bielski sąd tymczasowo aresztował sprawcę. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zwłoki mężczyzny odnaleziono na jednym z placów zabaw przy bielskiej ul. Lipnickiej. Śledczy i policyjni technicy kryminalistyki wraz z prokuratorem przeprowadzili szczegółowe oględziny. Skrupulatnie zabezpieczyli ślady i dowody. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego mężczyzny. Wstępne badania wykazały, że poniósł on śmierć w wyniku pobicia.

Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z zabójstwem może mieć 24-letni bielszczanin. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego. Śledczy ustalili, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, w czasie której napastnik zaatakował 61-latka. Pobił go po całym ciele, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci bielszczanina.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury oraz sądu. Bielski sąd na wniosek śledczych podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej