Czytasz: Biegacze na start - dubel 4Biegi Racibórz

Biegacze na start - dubel 4Biegi Racibórz

Zapisy trwają do 6 listopada.

Jak zdobyć brakującą część medalu projektu 4Biegi Racibórz na 800-lecie uzyskania praw miejskich? W sobotę, 11 listopada na terenie żwirowi Ostróg odbędzie się 9. km bieg, po jego ukończeniu w regulaminowym czasie będzie można otrzymać jeden element krążka. Zapisy trwają do 6 listopada.

Bieganie to najprostsza forma rekreacji. Z roku na rok osób uprawiających ten rodzaj sportu przybywa, tak jak imprez sportowych. Zdaniem zawodników i wielu dziennikarzy sportowych, Racibórz to jedno z tych miast, które organizuje wyśmienite imprezy biegowe. W roku obchodów 800-lecia nadania praw miejskich władze Urzędu Miasta Racibórz wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu realizowały projekt 4Biegi Racibórz.

Przedsięwzięcie łączyło w sobie 4 najważniejsze biegi: Bieg Nadodrzański, Twardziela, Bieg bez Granic i III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Po każdych ukończonych zawodach uczestnik otrzymywał część medalu przedstawiającą charakterystyczne miejsca w mieście. Złożony w całość stanowi unikatową pamiątkę z Raciborza.

Biegacze, którym nie udało się skompletować medalu w określonych terminach biegów, jedną część (oprócz połowy z III RAFAKO Półmaraton Racibórz) mogą otrzymać finiszując w dublu, który zaplanowano 11 listopada o godz. 11.11. Trasa biegu przebiegać będzie koroną wałów przeciwpowodziowych oraz przez teren żwirowni na Ostrogu.

Opłata startowa do 6 listopada wynosi 20 zł, a w dniu zawodów 40 zł (płatna tylko gotówką). Należy się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Biuro Zawodów znajdować się będzie w Krytej Pływalni H2Ostróg przy ul. Zamkowej 4, czynne w godz. 8.30-10.30. Internetowe zapisy na dubel potrwają do 6 listopada, pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3393.

Czytaj więcej