Czytasz: Biegacze na start. Ale tylko w stroju Mikołaja!

Biegacze na start. Ale tylko w stroju Mikołaja!

Już po raz szósty na trasie tego najbardziej świątecznego biegu w Bytomiu stawią się miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na VI Bytomski Bieg Świętych Mikołajów organizatorzy zapraszają już 8 grudnia na bytomski Rynek.

Jak co roku, podczas imprezy odbędą się aż cztery biegi: w kategorii dzieci do lat sześciu /dystans 100 metrów wzdłuż Rynku/, w kategorii dzieci od 7 do 10 lat /dystans 200 metrów wzdłuż Rynku /, w kategorii dzieci od 11 do 14 lat /dystans 400 metrów wzdłuż Rynku / oraz bieg główny dla dorosłych.

W nim uczestnicy będą musieli przebiec dystans 4,8 km ulicami centrum Bytomia. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymają statuetki oraz słodkie upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe zawieszki oraz certyfikaty. Tego dnia nie wolno zapomnieć o mikołajkowych akcesoriach – czapkach, rękawiczkach i czerwonych strojach.

Zapisy będą przyjmowane przez: www.elektronicznezapisy.pl oraz w biurze zawodów, w CH Agora - Galeria na Poziomie, III piętro. Biuro będzie czynne 7 grudnia od 16.00 do 19.00 oraz 8 grudnia od 9.00 do 10.45. Udział w biegach dla dzieci jest bezpłatny, natomiast opłata wpisowa w biegu głównym wynosi 20 zł.

Cała kwota zostanie przeznaczona na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.