Czytasz: Bieg w ciemnościach z pół tysiącem biletów na GKS-ę

Bieg w ciemnościach z pół tysiącem biletów na GKS-ę

Rusza cykl biegów na orientację „Katowice wieczorową porą”. Pierwszy już dziś wieczorem. Można zdobyć bilet na mecz GKS-u.

fot: materiały prasowe

Zawsze po zmroku, zawsze w innej dzielnicy miasta. „Katowice wieczorową porą” to cykl 4 biegów na orientację. Pierwsze zawody odbędą się w środę 22 listopada, a ich trasa będzie przebiegać przez centrum handlowe 3Stawy, Dolinę Trzech Stawów i Osiedle Paderewskiego.

- By wziąć w nim udział nie trzeba mieć kompletnego wyposażenia harcerza, a jedynie dużo chęci do dobrej zabawy – zapewniają organizatorzy.

Lampion to punkt kontrolny

Każdy z zawodników na kilkadziesiąt sekund przed startem dostanie mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które trzeba odwiedzić, a obecność potwierdzić na karcie startowej. - Punkt kontrolny to lampion, część z nich jest bardziej widoczna, niektóre mogą sprawić trochę kłopotu. Ten, kto znajdzie najszybszą drogę do poszczególnych punktów, wygrywa – wyjaśniają zasady organizatorzy biegów.

Startować można w trzech kategoriach: rodzinnej (rodziny z dziećmi), open (w pojedynkę lub parami) oraz profi (w pojedynkę).

Nagrody dla kreatywnie... ubranych

Start zawodów zaplanowano na godz. 18. Wcześniej, od 17 otwarte będzie biuro zawodów przy strefie restauracyjnej w 3Stawch. Tam też będzie można skorzystać z depozytu. Co ciekawe, nagrody czekają nie tylko na pierwszych na mecie. - Ponieważ biegi na orientację to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego ufundowaliśmy upominki dla najbardziej kreatywnie przebranych biegaczy – zapowiadają organizatorzy biegów.

Zdobądź bilet na mecz

Ale to nie koniec. Specjalną nagrodę dla każdego zawodnika przygotował GKS Katowice. To bilet na ostatni mecz rundy jesiennej, z Miedzią Legnica, który odbędzie się w sobotę 25 listopada. - Mamy aż pół tysiąca biletów do rozdania – mówią przedstawiciele organizatora całego przedsięwzięcia - stowarzyszenia „Silesia Adventure Sport”.

Czytaj więcej