Czytasz: Bieg po zdrowie i dla hospicjum w parku Kościuszki

Bieg po zdrowie i dla hospicjum w parku Kościuszki

Sobota, Park Kościuszki w Katowicach. Przyłącz się do biegu aby wspierać badania profilaktyczne przeciw nowotworom.

Pobiegnij 30 września w "Ubiegamy się o Zdrowie" #OnkologiaNaCeglanej. Do pokonania dystans 5 lub 10 km. na trasach przygotowanych w Parku Kościuszki. Dla tych, którzy wolą Nordic Walking organizatorzy zaplanowali 2,5 km trasę. Celem biegu jest szeroko pojęta profilaktyka przeciwnowotworowa. Przez sport pomysłodawcy imprezy chcą propagować zdrowy styl życia oraz przybliżyć temat leczenia i przeciwdziałania nowotworom. Przed i po wydarzeniu planowane jest m.in.przeprowadzenie badań profilaktycznych dla wszystkich chętnych.

- Pragniemy uświadomić społeczeństwu jak ważne jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych by móc je skutecznie leczyć - podkreślają pomysłodawcy. 

 Bieg ma też charakter charytatywny. W jego trakcie prowadzona będzie zbiórka na środki opatrunkowe dla podopiecznych Hospicjum Domowe im. św. Franciszka w Katowicach.

Bieg jest bezpłatny. Biuro zawodów będzie otwarte w sobotę 30 września 2017r. w godz. 7:30 – 9.00 – przy Wieży Spadochronowej w Parku Kościuszki. Start zawodników o godzinie 9. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji ogólnej kobiet oraz mężczyzn zarówno w biegu jak i w kategorii Nordic Walking otrzymają okolicznościowe statuetki i nagrody rzeczowe. 

Czytaj więcej