Czytasz: Bieg z przeszkodami zakończyła na wózku

Bieg z przeszkodami zakończyła na wózku

Wzięła udział w biegu z przeszkodami. Tam złamała kręgosłup i dziś jest kaleką. Bieg dla Marzanny Wieczorek wystartuje dziś z Zabrza.

Marzanna Wieczorek, pracownica dużej firmy, żona, matka i od niedawna babcia, wzięła udział w biegu z przeszkodami. Jednym z zadań w czasie Survival Race był skok na olbrzymią poduszkę. Następny zawodnik skoczył, kiedy Marzanna ciągle znajdowała się na poduszce. Jego skok wyrzucił ją z wielką siłką. Kobieta upadła i straciła czucie w nogach. Diagnoza wykazała złamany kręgosłup i uraz rdzenia. Do nieszczęśliwego wypadku doszło rok temu.

Dziś, Marzanna porusza się na wózku inwalidzkim.

Jej marzeniem jest wrócić na tor, to jednak wymaga kosztownej rehabilitacji w specjalistycznej niemieckiej klinice. W powrocie do zdrowia pomagają jej przyjaciele – biegacze.

Bieg dla Marzanny z Zabrza do Gdyni

Najbliższą okazją do pomocy będzie bieg charytatywny, który odbędzie się 31 lipca. Weźmie w nim udział ośmiu zawodników i każdy z nich przebiegnie dystans ok. 125 km. Uczestnicy będą się zmieniać na zasadzie sztafety, co 20 km. Bieg rozpocznie się w Zabrzu, a zakończy w Gdyni. Celem jest zebranie środków na rehabilitację, która kosztuje ponad 200 tys. złotych.

START BIEGU: Zabrze, Śląskie Rancho, Stanisława Webera 18. 31 lipca o godz. 22.

PRZEBIEG TRASY: Kraków, Warszawa, Bielsk Podlaski (Miejsce zamieszkania Marzanny), Gdańsk.

META BIEGU: Trójmiasto, Gdynia: Adventure Park Gdynia Kolibki, 4 sierpnia o godz. 24.

JAK MOŻNA POMÓC?

Można wpłacić kwotę minimum 10 zł do puszki lub przelać na subkonto Marzanny i dołączyć do sztafety na trasie. Na terenie kraju wyznaczonych zostanie pięć stref (ZABRZE, KRAKÓW, WARSZAWA, BIELSK PODLASKI, TRÓJMIASTO). W organizację każdej z nich, będą zaangażowane grupy biegowe z całego kraju. Na wyszczególnionych strefach zostanie wyznaczona trasa ok. 3 km, na której za zawodnikiem ze sztafety będą mogły biec osoby zaangażowane w akcję oraz wszyscy chętni, którzy chcą wspomóc Marzannę.

Można też rozpowszechnić numer subkonta Marzanny z fundacji Różyczka.

Fundacja Różyczka: 56 1050 1298 1000 0024 3042 5310. Mail z informacjami: pmw1000km@gmail.com.

Czytaj więcej