Czytasz: Kilkaset osób pobiegło dla Kulejących Aniołów

Kilkaset osób pobiegło dla Kulejących Aniołów

W mikołajowych czapkach pokonali 10 kilometrów, aby pomóc innym.

Od sześciu lat w Piasku pod Pszczyną trwa budowa Domu Kulejących Aniołów. Zamieszkają tu osoby z upośledzeniem umysłowym. Inicjatorką budowy domu jest Krystyna Fulawka z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Pszczynie.

Pani Krystynie szczególnie zależało na powstaniu placówki. Będąc matką niepełnosprawnego syna chce, aby miał on miejsce i dom po jej śmierci. Teraz może być już spokojna. W pierwszym kwartale 2017 r., zaplanowano otwarcie domu.

- Ten dom już jest, może jeszcze nieoficjalnie, bo nie jest oddany do użytku, ale my już teraz  bardzo dobrze się w nim czujemy – mówi Krystyna Fulawka. 

W sobotę ponad 400 osób w mikołajowych czapkach pobiegło na 5 i 10 km, żeby wesprzeć inicjatywę budowy. Prace są już na finiszu, ale wciąż jeszcze sporo trzeba zrobić - instalację oświetleniową, ogrodzenie, ogrzewanie.

- To najpilniejsze roboty, żeby je zrealizować potrzebne jest jeszcze około 100 tys. zł. W przyszłości chcielibyśmy również zrobić elewację i zamontować kominek – dodaje Fulawka.

Dom, który już dziś robi imponujące wrażenie powstał dzięki ludziom dobrej woli.

- Jestem bardzo wzruszona, że tylu ludzi przychodzi i chce wspierać nasz dom – mówi pani Krystyna. - Jeśli kiedyś spotka ich jakieś nieszczęście to niech do nas przyjdą, my ich wtedy też wspomożemy - zapewania.

Czytaj więcej