Silesion.PL

serwis informacyjny

Biało-czerwoni rozpoczynają Ligę Narodów w składzie w stu procentach plusligowym

Bialo czerwoni rozpoczynaja Lige Narodow w skladzie w stu procentach plus ligowym

Bialo czerwoni rozpoczynaja Lige Narodow w skladzie w stu procentach plus ligowym

Reprezentacja Polski już w środę wieczorem zadebiutuje w tym sezonie w Lidze Narodów siatkarzy. Nowy selekcjoner Nikola Grbić na początek dał szansę kilku debiutantom i do Kanady zabrał całą czternastkę zawodników, którzy w minionym sezonie występowali w Lidze Mistrzów Świata!

Polacy zagrają już dziś (początek o godz. 22.30, transmisja Polsat Sport) z Argentyną – brązowymi medalistami ostatnich igrzysk, prowadzonej przez kolejnego dobrego znajomego – Marcelo Mendeza, który ostatnio był trenerem Asseco Resovii Rzeszów.

W składzie polskiej kadry jest zresztą dwóch podopiecznych Mendeza – Maciej Muzaj i Jakub Kochanowski. Po trzech graczy mają Indykpol AZS (Jan Firlej, Mateusz Poręba, Karol Butryn), Jastrzębski Węgiel (Tomasz Fornal, Rafał Szymura i Jakub Popiwczak), Trefl Gdańsk (Łukasz Kozub, Bartłomiej Lipiński, Karol Urbanowicz), po jednym PGE Skra (Karol Kłos), Cuprum Lubin (Kamil Szymura) i Projekt Warszawa (Bartosz Kwolek).

To cieszy, że szansę w reprezentacji dostają kolejni młodzi siatkarze z naszej ligi – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Trener Grbić umiejętnie rotuje składem a przy okazji poszerza sobie pole manewru na wypadek jakichś kontuzji czy słabszej formy podstawowych graczy. Warto także pamiętać, że ci młodsi gracze z PlusLigi już teraz prezentują stabilny, wysoki poziom międzynarodowy, więc możemy się spodziewać ich niezłych występów – dodaje.

Kilku młodszych graczy będzie miało szansę na debiut w biało-czerwonych barwach, kilku jest już doświadczona, jak choćby mistrzowie świata z 2014 roku Karol Kłos czy późniejsi z 2018 Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek, a także Tomasz Fornal czy Maciej Muzaj. Trener Nikola Grbić zdecydował się dać odpoczynek graczom Grupy Azoty ZAKSY, a z powodu kontuzji nie może skorzystać z Wilfredo Leona i Mateusza Bieńka.

Polacy w Kanadzie zmierzą się – poza Argentyną – jeszcze z Włochami, Bułgarią i Francją. Przypomnijmy, że biało-czerwoni w poprzedniej edycji zajęli drugie miejsce, a w 2019 – grając odmłodzonym składem i bez pierwszego trenera, który nagle przed meczami o medale zdecydował się wracać do kraju – zdobyli brązowe medale. Z tamtej drużyny dziś w Kanadzie jest pięciu siatkarzy – Kłos, Kwolek, Muzaj, Fornal i Popiwczak.

W pierwszym tygodniu Ligi Narodów (7–12 czerwca) zostaną rozegrane dwa turnieje, w każdym z nich zagra po osiem reprezentacji.

Brasilia (Brazylia): Australia, Brazylia, Chiny, Holandia, Iran, Japonia, Słowenia, USA.

Ottawa (Kanada): Argentyna, Bułgaria, Francja, Kanada, Niemcy, Polska, Serbia, Włochy.

Terminarz i plan transmisji meczów pierwszego tygodnia LN siatkarzy 2022:

  • 2022-06-08: Polska – Argentyna (środa, godzina 22.20; transmisja – Polsat Sport)
  • 2022-06-10: Polska – Włochy (czwartek/piątek, godzina 1.20; transmisja – Polsat Sport)
  • 2022-06-11: Bułgaria – Polska (sobota, godzina 21.50; transmisja – Polsat Sport)
  • 2022-06-12: Francja – Polska (niedziela, godzina 16.50; transmisja – Polsat Sport)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024