Czytasz: Bezpłatne konsultacje z GIODO

Bezpłatne konsultacje z GIODO

Uciążliwy telemarketer nęka Cię telefonami, oferując garnki, koce, pościel lub inne towary czy usługi w okazyjnej cenie? Wypożyczalnia sprzętu sportowego prosi Cię o pozostawienie dowodu osobistego? Przyjdź i zapytaj, czy to legalne

Nie wiesz, co uprawnia przedsiębiorcę bądź urząd do żądania od Ciebie wielu Twoich danych osobowych? Nie jesteś pewien, czy masz wyrazić zgodę na zbieranie i wykorzystywanie Twoich danych?

Jeśli masz tego typu wątpliwości, skorzystaj z bezpłatnej pomocy ekspertów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). 

Już dziś, 27 września 2017 roku, odwiedź punkt konsultacyjny GIODO w Katowicach, gdzie odbęda się konsultacje. Przez trzy godizny od 10:30 do 13:30 specjaliści słóżą radą. Adres: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach ul. Jagiellońska 25, 40-030 Katowice (pokój 133, parter). 

Pamiętaj, nowe prawo ochrony danych osobowych zwiększa Twoje uprawnienia, a GIODO daje nowe instrumenty, by Cię bronić. Już dziś zdobądź niezbędne informacje, odwiedzając specjalny punkt konsultacyjny dla obywateli. 

Dyżurujący w nim eksperci GIODO będą udzielać porad z dziedziny ochrony danych osobowych i odpowiedzą na Twoje pytania, m.in. takie jak:

- kto i kiedy może żądać od Ciebie kopii dokumentu tożsamości,
- jak się uchronić przed niechcianym telemarketingiem,
- o czym powinien Cię informować podmiot, który zbiera i wykorzystuje Twoje dane,
- na czym polega prawo do przenoszenia danych.

źródło: http://www.katowice.uw.gov.pl/

Czytaj więcej