Czytasz: Betlejem w Spodku
Katarzyna Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski. Dzisiaj wieczorem gwiazdy kolędują w Spodku.

Ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w nowych i oryginalnych aranżacjach zabrzmi podczas koncertu kolędowego. Początek o godz. 19:00.

Gwiazdy w Spodku

W trakcie koncertu, z którego dochód zasili akcję dożywiania osób potrzebujących "Głodnych nakarmić", wystąpią: TGD, Katarzyna Cerekwicka, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Brian Fentress i Mino Cinelu ze Stanów Zjednoczonych, Yaron Cherniak z Izraela, Adam Krylik oraz Pipes & Drums. Wokalistom będzie towarzyszyć chór widzów, którzy wezmą udział we wspólnym kolędowaniu.

Szczególny czas

Jak podkreślił ks. Roman Chromy z Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, będzie to rodzinne i ekumeniczne wydarzenie – bo będą śpiewali chrześcijanie różnych wyznań - które pozwoli umocnić atmosferę Bożego Narodzenia. Dodał, że warto wybrać się na koncert, by intensywniej przeżyć ten szczególny czas. -Zawsze muzyka grana i śpiewana na żywo to zupełnie inne odczucie – zaznaczył ks. Chromy.

Głodnych nakarmić

Koncert w Katowicach inauguruje trasę koncertową Betlejem w Polsce, w ramach której do 29 stycznia jeszcze w 11 innych polskich miastach odbędą się takie muzyczne spotkania z kolędami. Organizatorem trasy oraz akcji "Głodnych nakarmić" jest Fundacja Światło-Życie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, a także Konferencja Episkopatu Polski i biskupi miast, w których odbędą się koncerty.

(PAP)

Czytaj więcej