Czytasz: Beskidzkie schroniska to jedne z najlepszych w Polsce!

Beskidzkie schroniska to jedne z najlepszych w Polsce!

Schronisko Roztoka w Tatrach przoduje, ale w czołówce znalazły się również beskidzkie schroniska. Sprawdź które!

Schronisko Roztoka w Tatrach zwyciężyło w Rankingu Schronisk Górskich "n.p.m."! Najgorsza okazała się Harcówka w Wałbrzychu. W sierpniowym magazynie "n.p.m." można znaleźć pełną listę 65 bacówek i schronisk PTTK z klasyfikacją od najlepszego do najgorszego. W czołowce znalazły się również beskidzkie schroniska. 

Ranking schronisk "n.p.m." powstaje co dwa lata. To precyzyjnie badanie,  które opracowywane jest w oparciu o dwukrotne odwiedziny ankieterów w każdym z obiektów. Co istotne - badanie przeprowadzone jest całkowicie anonimowo, a pracownicy  "n.p.m" traktowani są jak zwyczajni turyści.

Jakie są kryteria?

1. Wyżywienie (jakość, wybór, a także cena)

2. Warunki noclegowe (czystość i standard pokoi)

3. Warunki sanitarne (czystość i jakość sanitariatów oraz łazienek, a także ich liczba)

4. Atmosfera (nastawienie obsługi do klienta, gotowość do niesienia pomocy, komunikacja telefoniczna i mailowa).

W V Rankingu Schronisk Górskich "n.p.m." - podobnie jak dwa lata temu - zwyciężyło tatrzańskie Schronisko w Dolinie Roztoki. Drugie miejsce zajęła położona w Szczawnicy Orlica. To schronisko w ostatnich latach zmieniło się o 180 stopni!

 

                              ZOBACZ TEŻ - SZLAK Z WIDOKIEM NA TATRY

 

Trzecie miejsce tym razem dla Schroniska na Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim. Schronisko zwyciężyło w rankingu sześć lat temu i od tego czasu zawsze utrzymuje się w ścisłej czołówce. 

fot. wikipedia

Tuż za naszą Halą Lipowską na pozycji czwartej znalazło się duże schronisko na Turbaczu. 

Schronisko na Markowych Szczawinach pod Babią Górą znalazło się na miejscu piątym. Obok schroniska znajduje się GOPR-ówka, do której przeniesiono siedzibę Muzeum Turystyki Górskiej. 

fot. wikipedia

 

>>> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYPRAWY NA BABIĄ GÓRĘ <<<

 

 

 

fot. wikipedia

Po raz pierwszy wyróżniono małe bacówki. Ta nagroda trafiła do... schroniska z Beskidu Żywieckiego. Mowa tutaj o Bacówce na Rycerzowej. W okolicy bacówki znajdują się trzy rezerwaty przyrody, do których można dotrzeć szlakami turystycznymi. Można udać się do Skansenu Wsi Kisuckiej. 

 

Najgorzej wypadło schronisko Harcówka w Wałbrzychu, gdzie skrytykowane zostały brudne łazienki i pokoje dla gości. 

Pełen zestaw 65 obiektów w najnowszym numerze "n.p.m.". Sprawdźcie, których miejsc unikać, a do których warto zawitać w trakcie wakacyjnych wędrówek.

 

 

Czytaj więcej