Czytasz: Izba przyjęć w Beskidzkim Centrum Onkologii będzie działać nadal, wątpliwości pozostają

Izba przyjęć w Beskidzkim Centrum Onkologii będzie działać nadal, wątpliwości pozostają

Czy padnie słowo "przepraszam"? Radny Bielska-Białej uważa, że powinno.

Dyrekcja Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej wycofała się z propozycji zastąpienia izby przyjęć działem obsługi pacjenta - poinformowała rzecznik wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Pomysł miał rozwiązać problem m.in. zapewnienia lekarzy specjalistów w izbie.

SZPITAL WYCOFAŁ SIĘ ZE ZMIAN ZWIĄZANYCH Z IZBĄ PRZYJĘĆ

Wojewoda otrzymał informację od dyrekcji Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej, że pismo zawiadamiające m.in. o tworzeniu działu obsługi pacjenta "jest nieaktualne". Finalnie więc dla pacjentów nic się nie zmieni. Izba przyjęć będzie działać nadal.

Czas na przeprosiny

Sprawa wydaje się zamknięta, ale Przemysław Drabek wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, uważa, że trzeba powiedzieć, jeszcze przepraszam. I sam we własnym imieniu to robi. Podczas rozmowy z Silesion.pl stwierdził, że jako radny przeprasza mieszkańców swojego miasta za zamęt i niepotrzebny stres, na jaki zostali oni narażeni.

Drabek uważa ponadto, że takie słowa powinny wypłynąć również z ust Jacka Krywulta prezydenta Bielska-Białej, który jest odpowiedzialny za funkcjonowanie izby.

- Zadaniem prezydenta jest, aby izba przyjęć funkcjonowała, gdyż jest integralną częścią szpitala i podstawowym zabezpieczeniem medycznym – wyjaśnia Drabek.

- Niestety, brak reakcji na jakieś dziwne konferencje prasowe i wymyślanie przez dyrektora sprawującego nadzór nad szpitalem innych instytucji, które miały ją zastąpić, wprowadziły dużą część opinii publicznej w błąd – dodaje.

Prezydent nie przeprosi?

Drabek zaznacza, że tutejsi mieszkańcy byli zaniepokojeni faktem, że izba ma przestać funkcjonować, za co należą się im przeprosiny.

Wiceprzewodniczący przyznaje jednak, że byłby mile zaskoczony, gdyby prezydent na takie słowa się zdobył.

Czytaj więcej