News, Komentarz

Dziś Szczyrk rozpoczyna sezon narciarski!

Sezon startuje już dziś! Śniegu na pewno nie zabranie.

Beskid Sport Arena otwiera dziś dla narciarzy jedną ze swoich tras. W tutejszej informacji turystycznej dowiadujemy się, że chodzi trasę nr 4 o długości 200 metrów przy wyciągu narciarskim WN2.

Beskid Sport Arena w Białej wchodzi w pierwszy swój oficjalny sezon.

- Główne nasze urządzenie to 6-osobowa kanapa, która działała już w minionym, próbnym sezonie. Nowością tej zimy będzie nowa, w pełni oświetlona trasa czarna o długości 800 m. Maksymalne nachylenie stoku wynosi na niej 45 st. Ośrodek wzbogacił się też o nową restaurację, którą poprowadzi finalista jednego z kulinarnych show Marcin Czubak – wymienia kierownik marketingu Areny Michał Słowioczek.

Śniegu nie zabranie 

W ośrodku zamontowany został bardzo wydajny system naśnieżania, dlatego o sobotnią pogodę nie ma się co martwić. Technologie umożliwiają produkcję śniegu nawet w środku lata. Przekonali się o tym miłośnicy białego szaleństwa, którzy szusowali tam w upalne wakacyjne dni. W Beskid Sport Arenie tylko w br. zainwestowano ok. 5 mln zł.

Program dla małych i dyżych 

Strat szusowania zaplanowano na godz. 8:30, pół godziny później nastąpić ma otwarcie restauracji „u Ignacego”. O godz. 10 rozpocznie się przedszkole narciarskie dla dzieci i potrwa aż do godz. 16. Oficjalne otwarcie sezonu z kapelą góralską zaplanowano natomiast w samo południe, godzinę później pojawi się DJ-na stoku. O godz. 17:30 rozpocznie się Sesja Jibbing i potrwa do godz. 20. Konkursy z nagrodami mają się tu odbywać przez cały dzień.


W niedzielę start szusowania i przedszkole narciarskie rozpocznie się o tej samej godzinie co w sobotę. Przez cały dzień będą się tu też obywały konkursy z nagrodami, a dodatkowo o godz. 10 zaplanowani mini slalom z przeszkodami.

Walka o noclegi 

Jeżeli ktoś planuje do Szczyrku zjechać na dłużej niż jeden dzień, warto by już pomyślał o noclegu. W biurze informacji turystycznej ostrzegają bowiem, że w pensjonatach i hotelach praktycznie wszystkie miejsca do zimowych ferii są już zarezerwowane. Pojedyncze noclegi znaleźć można jeszcze w kwaterach prywatnych. A to dopiero początek sezonu. Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrk Mountains Resort swoje trasy otworzą najprawdopodobniej w połowie grudnia.

Wybierając się tu na narty, warto pamiętać również, że obowiązuje tu wspólny skipass dla wszystkich trzech ośrodków.

Czytaj więcej

Napisz do autora a.smolak@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Tour de Pologne