Czytasz: Bentley w Katowicach pokazał nowy model. I zaskoczył!

Bentley w Katowicach pokazał nowy model. I zaskoczył!

Nie pokazywano go jeszcze nigdzie w Polsce. Premiera nowego Continentala GT odbyła się na Śląsku. Nie bez powodu. Okazało się, że właśnie tu niedługo otworzą salon Bentley’a.

To absolutny motoryzacyjny news! Bentley Katowice zostanie otwarty już na początku stycznia przy Drogowej Trasie Średnicowej 2 – w kompleksie, w którym dzisiaj funkcjonują salony Volkswagena i Skody. Tymczasem, w minioną środę w tyskim Browarze Obywatelskim, po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć najnowszy model Bentleya - Continental GT.

Festiwal dizajnu i jakości

- Continental GT to wzór luksusowego coupe – przekonują spece od motoryzacji. Jak wygląda nowy Bentley? W jego najświeższej odsłonie karoseria zyskała na lekkości, a we wnętrzu pojawiły się dwa wyświetlacze - centralny, który można schować za drewnianą osłoną i zastępujący klasyczne wskaźniki. - Pod względem wykonania, to tradycyjnie festiwal znakomitych gatunkowo materiałów - podkreślają przedstawiciele marki.

3,6 sekund do setki!

A co z osiągami? - Pod kątem właściwości jezdnych nowy Continental GT to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie panowania nad mocą 635 KM – podkreślają motomaniacy. Nic dziwnego, skoro wskazówka prędkościomierza mija pierwszą setkę po 3,6 sekundy, a zatrzymuje się dopiero przy 333 km/h.

Drugi taki salon w Polsce

Cena nowego Continentala GT to ponad 1 mln zł, pierwsze modele w salonie Bentley Katowice pojawią się wiosną 2018 r. Bentley Katowice będzie drugim, po Warszawie salonem brytyjskiej marki w Polsce. Oba należą do sieci Porsche Inter Auto. Oprócz Bentleya, PIA ma w swojej ofercie takie marki, jak: Lamborghini, Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda.

 

Czytaj więcej