Czytasz: Bela i Rubik na okładce Vogue Polska

Bela i Rubik na okładce Vogue Polska

Już jutro, 14 lutego, ukaże się pierwszy numer najważniejszego kobiecego pisma o modzie. Zobaczcie, jak będzie wyglądać okładka!

Kiedy pojawiła się informacja o tym, że ukaże się polski Vogue, wielu zastanawiało się, kto pojawi się na okładce pierwszego numeru. Naomi Campbell, słynna modelka, powiedziała w jednym z wywiadów, że „kiedy trafiasz na okładkę Vogue'a, to buduje twoją karierę. To zaszczyt, na który trzeba sobie zasłużyć”.

Pałac Kultury we mgle

W obiektywie Juergena Tellera wystąpiły Anja Rubik – najbardziej znana polska supermodelka – i Małgorzata Bela, która współpracuje z zespołem polskiego "Vogue". A w tle… Pałac Kultury. Warszawa jest mglista, deszczowa i zimna, a kobiety w czarnych płaszczach, opierają się o czarny samochód.

„Vogue” to amerykański magazyn o modzie i stylu życia. Skierowany jest do kobiet, obecnie w 21 krajach. Pismo zaczęło się ukazywać pod koniec XIX wieku i kierowane było do nowojorskiej arystokracji, która celebruje „ceremonialną stronę życia”. Dziś miesięcznik „Vogue” opisuje życie gwiazd, sztuki i polityki. Redaktor naczelną amerykańskiej wersji jest Anna Wintour.

Redaktorem naczelnym magazynu „Vogue Polska” będzie Filip Niedenthal. Jego zastępcą jest Joanna Lorynowicz, a w roli editor at large działa Małgorzata Bela. Łukasz Aksamit został dyrektorem artystycznym. Redaktorami działów są Daniela Agnelli (moda), Anda Rottenberg (kultura), Katarzyna Straszewicz (uroda) oraz Hanna Rydlewska (reportaż i Vogue.pl).

Miesięcznik „Vogue Polska” ukaże się 14 lutego i będzie kosztować 16,90 zł. 

Czytaj więcej