Czytasz: Wielka rekrutacja na Śląsku. Będzie 800 miejsc pracy w branży samochodowej!

Wielka rekrutacja na Śląsku. Będzie 800 miejsc pracy w branży samochodowej!

Nowa hala produkcyjna jest ogromna. To może być jedna z większych rekrutacji na Śląsku!

Siemianowicki oddział amerykańskiego producenta siedzisk samochodowych Adient Seating Poland otworzył nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 35000 mkw. Tym samym powstało kolejne 800 miejsc pracy w mieście. 

 - Dziękujemy, za to, że Wasza marka promuje miasto Siemianowice Śląskie w regionie i na świecie, stanowiąc przy okazji motor rozwoju lokalnej społeczności i rynku pracy - powiedziała w trakcie ceremonii otwarcia, Agnieszka Gładysz - I zastępca Prezydenta Miasta.

W nowej hali produkcyjnej będą wytwarzane metalowe komponenty i konstrukcje do siedzeń, zwłaszcza duże elementy tłoczone, oparcia do foteli przednich i tylnych oraz lekkie modułowe prowadnice do siedzeń nowej generacji.

Wraz z otwarciem inwestycji firma Adient Seating rozpoczęła rekrutację pracowników, głównie na techniczne stanowiska inżynierskie: inżynier produkcji, inżynier jakości czy inżynier ds. nowych uruchomień.

Zwiększenie produkcji to przede wszystkim duża szansa dla uczniów siemianowickich szkół. Siemianowice Śląskie wspólpracują z firmą w zakresie szkolnictwa zawodowego. Wiadomo, że uczniowie siemianowickich szkół bedą odbywać tutaj praktyki zawodowe.  Będą przygotowywani już to pracy w firmach produkcyjnych, jako pracownicy merytoryczni i jako rzemieślnicy.

Bardzo prawdopodobne, że konieczne będzie utworzenie specjalnego transportu, który będzie dowoził pracowników z innych miast Śląska.