Czytasz: Będzie pochmurno i chłodno
Jaka pogoda czeka nas w czwartek i piątek?

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz krańce północne Europy Zachodniej i Centralnej znajdują się pod wpływem rozległego niżu znad Morza Norweskiego. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanego z wyżami znad Atlantyku i środkowej Rosji, jedynie na północy kraju zaznacza się wpływ skraju niżu. Pozostajemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Nad ranem i wieczorem będzie mglisto

W czwartek w kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Wysoko w Tatrach powyżej 1800 m n.p.m. słabe opady śniegu. Do godzin przedpołudniowych, a także wieczorem, miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 4 st. na północy do 9 st. na południu. W Katowicach będzie pochmurno, a temperatura sięgnie 7-8 stopni.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W piątek deszczowo i wietrznie

W piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu, w górach powyżej 1200 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północy do 10 st. na południu. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu, a po południu także miejscami na zachodzie kraju, wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h. Mocno będzie wiało w górach, w Karpatach (od 30 km/h do 40 km/h) w porywach do 70 km/h, w Sudetach (od 50 km/h do 60 km/h), w porywach do 100 km/h.

Czytaj więcej