Czytasz: Będzie padać - prognoza pogody na 7 i 8 kwietnia

Będzie padać - prognoza pogody na 7 i 8 kwietnia

Duże zachmurzenie, przelotne opady deszczu a w górach śnieg. Do Polski napływa polarno-morskie powietrze.

IMGW informuje, że Europa Zachodnia jest pod wpływem wyżu z centrum nad Wielką Brytanią. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się w strefie przejściowej pomiędzy wspomnianym wyżem, a układem niżowym znad Europy Wschodniej. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie .

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

Prognoza pogody na piątek 7 kwietnia

W piątek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie w północnej części kraju. Okresami przelotne opady deszczu. Na krańcach południowych kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów w Karpatach do 10 mm. W górach opady śniegu, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 7-9 st. C na wschodzie do 10-12 st. C na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północnym wschodzie, na wschodnim Pomorzu oraz w centrum kraju. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie, opady deszczu. Wysoko w Karpatach okresowo opady śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 2 do 5 st. C, na północnym wschodzie lokalnie 0 st. C i przygruntowe przymrozki do -2 st. C, a na zachodzie i południu miejscami 6-8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 90 km/h i lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody na sobotę 8 kwietnia

W sobotę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane, wzrastające do dużego i postępujące od północnego zachodu w głąb kraju słabe opady deszczu. W Karpatach zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od 9 do 13 st. C, na południu lokalnie do 14 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach okresowo dość silny, z kierunków zachodnich.

Katowice - prognoza pogody na najbliższe dni 

Źródło: google.pl

Czytaj więcej