Czytasz: Będzie ostro! Skoczą z sosnowieckiej Żylety

Będzie ostro! Skoczą z sosnowieckiej Żylety

Ekstremalnie wysoko i ekstremalnie pięknie. To motto ekipy Dream Walkerów. W najbliższy piątek skoczą z dachu sosnowieckiego Wydziału Nauk o Ziemi.

- Już niebawem Uniwersytet Śląski zapisze się w historii polskiego świata sportów ekstremalnych – mówi z dumą Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy uczelni.

Mowa o dziewiątej edycji międzynarodowego projektu Dream Walker - around the World in 80 jumps, w której UŚ weźmie udział. W piątek skaczących śmiałków będzie można zobaczyć na własne oczy.

Lina „chwyta” tuż przy ziemi

O co chodzi w Dream Walkingu? - O wyjątkowy skok. Ma być ekstremalnie wysoko i i ekstremalnie pięknie – wyjaśniają organizatorzy piątkowego wydarzenia. Dodają, że dzięki specjalnej linie, swobodny moment spadania jest bardzo długi, bo lina „chwyta” skoczka tuż przy ziemi. Dzięki takiemu podejściu nie ma aż takich przeciążeń jak w wypadku popularnego bungee jumpingu.

fot: Facebook - Dream Jump

Zobacz zmagania z prawie stumetrową „Żyletą”

Z kolei sam Dream Walker to cykl 80 wypraw, w których biorą udział ekipy skoczków z całego świata. - Motywem przewodnim każdej wyprawy są skoki z klifów, przepaści, kanionów, wieżowców, mostów - wyliczają członkowie ekipy.

Skoki z niemal stumetrowej, najwyższej w kategorii polskich budynków uczelniach, Żylety, w piątek rozpoczną się o godz. 11. - Można przyjść zobaczyć zmagania śmiałków – zachęcają organizatorzy. Skoczków będzie dziesięciu, a skoki odbywać się będą w odstępstwie półgodzinnym.

Każdy kosztuje 500 zł, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. - Tym razem Dream Jump wspiera Kubę, który walczy o zdrowie swojej ukochanej żony – Patrycji – zaznacza ekipa Dream Walkerów.

Czytaj więcej