Czytasz: Będzie nowy radar, a z nim więcej mandatów

Będzie nowy radar, a z nim więcej mandatów

Po ośmiu dniach pracy, kiedy radar był używany łącznie ponad 52 godziny, wystawiono aż 185 mandatów na łączną kwotę 24 350 zł.

Policja testuje nowe radary. LaserCam 4 to laserowy radar rejestrujący nie tylko prędkość, ale też obraz. Dzięki temu precyzyjnie wskazuje namierzany samochód, mierzy prędkość, ale też zauważa np. brak zapiętych pasów czy rozmowę przez telefon.

Nowy radar ma zagwarantować pewność pomiaru i wykluczyć wszelkie wątpliwości.

Testowali w Bielsku-Białej

LaserCam 4 może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu wideo w trakcie całego cyklu pomiaru. Zdjęcia mogą być natychmiast i bezprzewodowo wydrukowane. Radar jest wyposażony w dotykowy kolorowy ekran. Jeśli doposaży się go w specjalną lampę, można z niego korzystać także w nocy.

Policjanci testowali nowe urządzenie w Bielsku-Białej w okolicy przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Po ośmiu dniach pracy, kiedy radar był używany łącznie ponad 52 godziny, wystawiono aż 185 mandatów na łączną kwotę 24 350 zł.

Wszystkie mandaty wystawiono za przekroczenie prędkości. Po przeliczeniu na godziny wychodzi, że nowy radar potrafi zarobić ponad 463 zł w 60 minut. Urządzenie kosztuje 34 tys. zł. Jego koszy może zwrócić się już po 75 godzinach.

Urządzenie wróciło do śląskiej komendy wojewódzkiej. Wkrótce zastąpi stare radary w całym kraju.

Zdjęcie: Śląska Policja

Czytaj więcej