Czytasz: Będzie nowe liceum. Ze strefą...relaksu

Będzie nowe liceum. Ze strefą...relaksu

Po kilkuletniej przerwie w sosnowieckim Zagórzu ponownie funkcjonować zacznie Liceum Ogólnokształcące. Z autorskim programem nauczania i strefą relaksu. Nabór właśnie ruszył!

Klasa biologiczno-matematyczna o profilu medycznym, artystyczno-medialna z elementami edukacji teatralnej oraz lingwistyczno-geograficzna promująca zdrowy styl życia. Nowe – jak zapowiada Ewelina Stasik, dyrektor placówki - jest nie tylko IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu.

- W roku szkolnym 2017/2018 planujemy otworzyć trzy klasy pierwsze o naprawdę interesujących profilach – podkreśla pani dyrektor.

Poznają tajniki coachingu

Stasik zapowiada, że w szkole realizowany będzie też autorski program nauczania. Na przykład w klasie medycznej, uczniowie w ten sposób uczyć się będą matematyki i biologii oraz ratownictwa medycznego. - W przypadku klasy artystyczno-medialnej, w oddziale realizowany będzie przedmiot uzupełniający pod nazwą - psychologia i coaching.

Co to da uczniom? - Poznają m.in.: praktyczne narzędzia psychologiczne stosowane w obszarach związanych z budowaniem relacji i związków, kontaktów interpersonalnych oraz osiąganiem mistrzostwa osobistego – wylicza dyrektorka nowego LO.

Szkolna strefa...relaksu

Zachęcająco wygląda także oferta dotycząca klasy o profilu lingwistyczno-geograficznym promującym zdrowy styl życia. - Największy nacisk położymy oczywiście na języki obce, planujemy zajęcia z Native Speaker’em języka angielskiego, wyjazdy zagraniczne. Innowacją będzie„Język angielski w biznesie” - zapowiada Ewelina Stasik.

Ale to koniec. Mocną stroną placówki ma być także baza dydaktyczna.

Szkoła mieć będzie m.in. pracownie multimedialne, siłownię, strefę ciszy i relaksu. - Po to, by uczniowie mogli odpocząć pomiędzy lekcjami w spokojnym i wygodnym miejscu – zaznacza pani dyrektor.

Pod adresem gimnazjum

Władze miasta przyznają, że do otwarcia nowego liceum w Sosnowcu, przyczyniła się reforma edukacji. W budynku przy ul. Kalagi 9a, działa teraz Gimnazjum nr 9. Jeszcze tylko przez kilka tygodni, bo przypomnijmy; reforma całkowicie likwiduje edukację gimnazjalną.

- Liczymy, że swoją ofertą nowe liceum zachęci do kontynuowania nauki uczniów m.in.: z Zagórza i Niwki, którzy z racji rozwiązań komunikacyjnych wybierają szkoły w Dąbrowie Górniczej – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Informacje o naborze znaleźć można na www.sosnowiec.pl

Czytaj więcej