Czytasz: Będzie drugi sezon "Diagnozy". Anna Nowak zamieszka w Rybniku?

Będzie drugi sezon "Diagnozy". Anna Nowak zamieszka w Rybniku?

To już pewne. „Diagnoza” nie zakończy się na 13 odcinkach. Medyczno-kryminalna historia będzie kontynuowana. Rybnik prowadzi wstępne rozmowy ze stacją.

Od września na antenie TVN-u możemy poznawać losy Anny Nowak (Maja Ostaszewska). Tajemnicza historia  przyciąga coraz więcej widzów przed ekrany, dlatego powstanie kolejny sezon.

DIAGNOZA KRÓLUJE W RYBNIKU

Annę Nowak poznajemy, kiedy przylatuje do Katowic. Kobieta chce rozliczyć się z przeszłością. Jednak groźny wypadek zmienia jej plany. Nowak trafia do Szpitala Nr 4 w Rybniku, gdzie lekarze robią wszystko, aby jej pomóc.

W placówce poznaje Jana Artmana (Adam Woronowicz) oraz Michała Wolskiego (Maciej Zakościelny), którzy stwierdzają u rannej amnezję. Przy pomocy lekarzy z Rybnika pacjentka próbuje odzyskać pamięć i ułożyć sobie życie. Ta historia spodobała się Polakom, którzy czekają na kolejne odcinki. Wtorkowe wieczory należą do Ostaszewskiej i Zakościelnego, popularność „Diagnozy” rośnie z dnia na dzień.

- Produkcja przyciąga przed telewizory około 2 mln widzów – komentuje TVN. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o kontynuacji produkcji – poinformował ostatnio Edward Miszczak, dyrektor programowy Grupy TVN. Informacje potwierdzają władze Rybnika.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co dzieje się wokół serialu i cieszymy się, że powstanie drugi sezon – komentuje Agnieszka Skupień, asystent Prezydenta Miasta. – Nie planujemy, żeby Anna Nowak wyprowadziła się z Rybnika – zaznacza. Jak informuje nas, odbyły się już pierwsze rozmowy ze stacją. 

POLSKA POZNAJE „MIASTO Z IKRĄ”

Diagnoza to nie tylko historia Anny Nowak, to również Rybnik, który widzowie poznają wraz z kolejnymi odcinkami. Na ekranie gościła już rybnicka podstawówka, park sensoryczny, bazylika, kawiarenka oraz familoki i Chwałowice. Co miasto może pokazać w kolejnej części?

- Podczas prac nad pierwszym sezonem nie udało się zrobić zdjęć w Teatrze Ziemi Rybnickiej ani Pniowcu. Nie pojawił się też żużel – komentuje Skupień. - Żużel może być bardzo atrakcyjny. Sam Maciej Zakościelny zaznaczał, że jest fanem tego sportu – dodaje asystentka prezydenta.


Serial to sposób na promocję miasta. Magistrat chciał, aby Rybnik zaistniał w świadomości mieszkańców kraju. Chodziło o to, by wszyscy dowiedzieli się, że takie miasto istnieje. Jak się okazuje, plan przynosi zamierzony efekt.

- Na ten moment serial oraz Rybnik cieszą się dużym zainteresowaniem. Wzrosła nam oglądalność na profilu facebookowym miasta. Widzimy, że mamy więcej użytkowników. Nie tylko z Rybnika, ale również spoza Śląska – zaznacza Skupień.

Produkcja pokazuje Rybnik oraz przemyca śląskie wątki. Dwóch bohaterów: Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), pielęgniarka oddziałowa i Piotr Sadzik (Michał Czernecki),  szef Oddziału Ratunkowego, posługują się gwarą.

Za nami pięć odcinków pierwszej serii, kolejny epizod już we wtorek (10 października) o godz. 21:30 w stacji TVN. Do końca pierwszego sezonu zostało 8 odcinków. Pod koniec listopada pożegnamy się z Ostaszewską i Zakościelnym. Ile będzie trzeba czekać na następny sezon? Stacja nie zdradza jeszcze, kiedy „Diagnoza” powróci do TVN-u. 

Czytaj więcej