Czytasz: Będzie ciepło, nawet +14 stopni!
Zimowe kurtki możemy schować do szafy. Szykuje się ciepły tydzień!

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami w rejonie Morza Norweskiego, jedynie południowo-wschodnia i częściowo środkowa część kontynentu znajduje się pod wpływem wyżu znad Kaukazu. Polska jest na skraju tego wyżu, na północnym wschodzie zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa ciepła polarno-morska masa powietrza.

Katowice: prognoza pogody
Prognoza pogody w Katowicach na najbliższe dni
źródło: google.com

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Podlasiu zachmurzenie okresami duże i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st., 9 st. na wschodnim Pomorzu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu do 15 st. miejscami na południu. W Katowicach termometry powinny wskazać maksymalnie 14 kresek powyżej zera. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, w rejonach podgórskich do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie i północy okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 st., 2 st. na północnym wschodzie i miejscami na Śląsku do 4 st. Wiatr umiarkowany, na południu i zachodzie okresami porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 80 km/h, wysoko w górach do 120 km/h, południowy.

We wtorek na krańcach wschodnich, na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane. W Katowicach niebo będzie zachmurzone, a temperatura maksymalna za dnia wyniesie 12 st. Wiatr umiarkowany, na zachodzie, Pomorzu i wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy, na Pomorzu i wybrzeżu południowo-zachodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru do 80 km/h, a wysoko w górach do 120 km/h.

Czytaj więcej