Czytasz: Będą kwestować na hospicjum
Zbiórka pieniędzy odbędzie się na katowickich i siemianowickich cmentarzach.

Wolontariusze Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego bł. Jana Pawła II w Katowicach będą zbierać pieniądze na rozbudowę budynku hospicjum stacjonarnego. Szósta kwesta na rzecz katowickiego hospicjum odbędzie się 1 listopada na cmentarzach w Katowicach przy ulicy: Panewnickiej, Murckowskiej, Sienkiewicza, Francuskiej oraz na cmentarzu w Bogucicach. W Siemianowicach Śląskich zbiórka odbędzie się na cmentarzach przy ul. Michałkowickiej i Cmentarnej.

Wolontariusze kwestujący na rzecz hospicjum będą mieli identyfikatory oraz kamizelki. Są wśród nich uczniowie, emeryci, osoby pracujące. Niektórzy z nich kwestują co roku.

- To tylko dwie godziny, a można pomóc chorym – mówią wolontariusze.

Środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na budowę dodatkowego skrzydła, umożliwiając pacjentom hospicjum pobyt w komfortowych warunkach.

Dom hospicyjny można wspierać 1 listopada lub pod numerem konta: 22 8437 0002 0010 0154 2006 0001 (Śląski Bank Spółdzielczy "SILESIA" w Katowicach).

Będą też sadzić żonkile

Archidiecezjalny Dom Hospicyjny św. Jana Pawła II w Katowicach powstał jako pomnik Roku Jubileuszowego i ufundowany jest przez Archidiecezję Katowicką.

Archidiecezjalny Dom Hospicyjny podjął współpracę z Hospicjum św. Franciszka. Będą wspólnie promować idee opieki hospicyjnej. Przez najbliższe miesiące zasadzą żonkile, a także poprowadzą warsztaty i zbiórki w szkołach.

W maju odbędzie się „Żółty Marsz Nadziei”, czyli przemarsz przez ulicę 3 Maja korowodu uczniów, wolontariuszy i przedstawicieli władz miasta wraz z orkiestrą komendy miejskiej policji w Katowicach. Gala wolontariatu to wydarzenie podsumowujące część działań w szkołach, występy artystyczne, rozstrzygnięcia konkursów. A Piknik rodzinny ma być wydarzeniem kulturalno-sportowym i okazją do wspólnej zabawy podczas występów artystów, warsztatów i kwest. To wydarzenie będzie miało miejsce na przełomie maja i czerwca.

Czytaj więcej