Czytasz: Będą bronić Polski. Różańcem

Będą bronić Polski. Różańcem

Staną w przygranicznych kościołach i na szlakach… z różańcem w ręku. Akcję wspiera państwowa spółka energetyczna.

Sobota, 7 października ma być wyjątkowym dniem w historii Polski. Na tyle wyjątkowym, że włącza się w nią państwowa spółka energetyczna. Głównym mecenasem akcji „Różaniec do granic” jest spółka Energa.

Punktualnie o 14:00 wzdłuż granicy Polski milion ludzi będzie odmawiać modlitwę różańcową, by „okazać wierność i posłuszeństwo Maryi”. Ma być to modlitwa „do granic możliwości, granic lęków, granic pragnień” oraz „poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”.

- Chcemy przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata - tłumaczą członkowie fundacji Solo Dios Basta.

Akcja została wymyślona przez "świeckich liderów Kościoła" Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Dzięki poparciu biskupów w wydarzeniu wezmą udział także wierni diecezji Bielsko-Żywieckiej i Archidiecezja Katowickiej. W ponad 20 kościołach przy granicy ze Słowacją i Czechami modlić ma się ponad tysiąc osób. A zapisy wciąż trwają. Tylko w Cieszynie swój udział zadeklarowało ponad 500 wiernych.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia „różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii”.

- Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Wierni zbiorą się w wyznaczonych kościołach o 10:30. Po konferencji wprowadzającej, rozpoczną się msze św. połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu. Do 14:00 wierni mają ustawić się wzdłuż granicy i wspólnie odmawiać różaniec.

Czytaj więcej