Czytasz: Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Przyłączysz się?

Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Przyłączysz się?

Rodziny szukają darczyńców, a dzieci tutorów.

Kilkudziesięciu wolontariuszy przeszło dziś ulicami Katowic w marszu Szlachetnej Paczki. Marsz był inauguracją otwarcia bazy rodzin, którym darczyńcy będą mogli w tym roku podarować Szlachetną Paczkę.

LUBISZ LUDZI? PRZYJDŹ DZIŚ NA KATOWICKI RYNEK

Tylko w województwie śląskim 1200 wolontariuszy odwiedzi blisko cztery tysiące rodzin, spośród których wybierze te, którym naprawdę warto pomóc. W bazie Szlachetnej Paczki jest już ponad tysiąc rodzin z naszego regionu, którym na pewno darczyńcy umilą tegoroczne święta Bożego Narodzenia, ale ta liczba wciąż się zwiększa. 

Pierwszy uśmiech od pięciu lat

W sobotę na katowickim rynku wśród obecnych wolontariuszy była m.in. Alicja Potrawa, ubiegłoroczna liderka wolontariuszy w regionie rybnickim. Tylko w ubiegłym roku poznała 70 historii różnych rodzin. W pamięci najbardziej zapadło jej jednak starsze małżeństwo.

- Pan Stanisław od lat sam zajmował się swoją chorą na depresję żoną – opowiada. - Choroba trwała już od kilku lat i była już bardzo posunięta w rozwoju, ale kiedy żona pana Stanisława zobaczyła wolontariuszy z paczkami, uśmiechnęła się po raz pierwszy od pięciu lat – dodaje.

Sobotni marsz zmobilizować miał do działania osoby takie jak Alicja, czyli te, które lubią ludzi i lubią pomagać. Wraz z otwarciem bazy dany rodzin, otwarta została dziś także baza dzieci z Akademii Przyszłości. To siostrzany projekt Szlachetnej Paczki, który w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Dzieci szukają swoich tutorów, którzy przez cały rok szkolny będą walczyć z nimi o wspólny sukces.

Czytaj więcej