Czytasz: Arłukowicz: Nie boję się Kaczyńskiego ani Schetyny

Arłukowicz: Nie boję się Kaczyńskiego ani Schetyny

Były minister zdrowia przekonuje, że zatrzyma partię Jarosława Kaczyńskiego nawet wbrew Grzegorzowi Schetynie.

Wielu polityków PO chce zatrzymać PiS. Niewielu głośno przyznaje, że chce to zrobić w sposób, którego nie akceptuje Grzegorz Schetyna. Mowa o zjednoczonej opozycji, która nie oznacza wchłonięcia działaczy Nowoczesnej i KOD-u. Kiedy w Warszawie Grzegorz Schetyna nie chce słyszeć o współpracy z Ryszardem Petru, w Tychach Bartosz Arłukowicz nawołuje do pójścia ramię w ramię.


>> TYSKA ZJEDNOCZONA PR-OPOZYCJA <<


- Stoimy w krytycznym momencie historii naszego państwa. Podejmujemy decyzje, w którą stronę pójdziemy w ciągu najbliższych lat. To nie wybór, czy Polska będzie lewicowa, prawicowa czy liberalna. Dzisiaj albo obronimy demokrację, albo jej nie obronimy - dodaje Bartosz Arłukowicz

Bartosz Arłukowicz zapewnia, że w aktualnej sytuacji nie może być miejsca na podziały partyjne.

- Albo pójdziemy razem taranem, albo nam tę Polskę rozmontują - mówi Bartosz Arłukowicz.

Były polityk SLD przekonuje, że prawdziwa siła polityki i zdolność do zmieniania Polski tkwi w zwykłych ludziach. Grudniowe protesty i blokowanie mównicy przekonały go, że „bez ludzi nie są w stanie zmienić rzeczywistości”. Zupełnie inaczej było, kiedy protesty rozpoczęły kobiety. Częściowym sukcesem zakończyły się także protesty w lipcu.

- W Sejmie mamy mniejszość. Nie damy rady tego bez was zrobić - mówił do mieszkańców Tychów.


>> "ZAUFAŁAM GRZEGORZOWI SCHETYNIE" <<


Były minister zdrowia chce uświadamiać ludziom, że propozycje PiS są tylko propagandą. Bezpłatne leki dla seniorów jego zdaniem, tylko brzmią dobrze. Po przeliczeniu środków przeznaczonych na ten cel i ilości osób po 75 roku życia wychodzi, że każdy senior może liczyć na wsparcie w wysokości ok. 15 złotych. Jednocześnie schorowani ludzie muszą zapłacić wyższe kwoty za pozostałe leki.

- Ludzie muszą poznać prawdę! - apeluje poseł PO.

 

Czytaj więcej