Czytasz: Masz dobry rzut? Weź udział w balonowej bitwie

Masz dobry rzut? Weź udział w balonowej bitwie

Dobry rzut i zręczne unikanie nadlatujących balonów – to umiejętności niezbędne w czasie sobotniej bitwy na balony z wodą. Sosnowiec zaprasza nad Stawiki.

W rękach budowlańców były od kilku tygodni. Teraz sosnowieckie Stawiki, jak popularnie nazywa się park ze stawami nieopodal Stadionu Ludowego, zaprezentują się w nowej odsłonie. Oficjalne otwarcie Stawików po remoncie zaplanowano na najbliższy piątek. - Nie będzie to byle jakie otwarcie – zapowiadają władze miasta. I zapraszają na wielką balonową bitwę.

Balony, saturator, wybory miss...

Amunicji z pewnością nie zabraknie. - Przygotowaliśmy aż 4000 balonów z wodą – zapowiada sosnowiecki wydział promocji. Główna bitwa rozpocznie się o godz. 18. Wcześniej na balony wypełnione wodą zmierzy się sześć sosnowieckich szkół. Całe świętowanie na Stawikach rozpocznie się już o godz. 16. Zabawie będą towarzyszyły konkursy, wybory miss i mistera, a także zawody dla szkół organizowane przez Wake Zone Stawiki. Swój wkład w imprezę będą miały też Sosnowieckie Wodociągi, które będą serwowały darmową wodę z sokiem z firmowego saturatora.

Park zmienił się nie do poznania

Intensywne prace na Stawikach trwały przez ostatnie dwa miesiące.  - Te od strony bulwarów Brynicy już praktycznie zostały zakończone, z kolei od strony Katowic powinniśmy skończyć w najbliższych dniach - zapowiada Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Dzięki inwestycji powstała m.in. nowa, biegnąca wokół Stawików pętla rowerowa oraz kilkaset metrów trasy od bram Stadionu Ludowego do ulicy Kresowej. Drogowcy nie zapomnieli również o pieszych, dla których zbudowali szeroką ścieżkę. Ustawiono też ponad 70 ławek i prawie 40 stojaków rowerowych. - Przygotowaliśmy też niespodziankę – krąg z logotypem miasta, który można oglądać przed główną bramą wejściową na stadion Zagłębia Sosnowiec – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Czytaj więcej