Czytasz: Bajkowy jarmark w Gliwicach

Bajkowy jarmark w Gliwicach

Grzane wino, pierniki i atrakcje dla dzieci - tak minął pierwszy świąteczny weekend.

Po wizycie na Nikiszowcu (zobacz galerię zdjęć), sprawdziliśmy dla Was Gliwice, które także zorganizowały dla swoich mieszkańców jarmark świąteczny. Na Rynku znalazły się kramy z rękodziełem, piernikami, grzańcem i tym wszystkim, czego spodziewacie się po tego typu wydarzeniu. Tradycyjnie tuż obok ratusza została zainstalowana szopka - obowiązkowy punkt dla wszystkich uczestników jarmarku. W świąteczny nastrój pomagały wprowadzić gliwiczan oraz osoby spoza miasta, ulubione postacie z bajki “Kubuś Puchatek”. Dzieci (dorośli też!) bardzo chętnie robili sobie selfie z Kłapouchym, który przyćmił swą energią nawet Tygryska! Na scenie iluzjonista wyczarował dla dzieci prawdziwego Świętego Mikołaja, który miał dla grzecznych milusińskich drobne upominki. Zobaczcie sami jak było!

 

A Wy, jak spędziliście weekend? Jeżeli byliście na innym jarmarku, pochwalcie się w komentarzu zdjęciem i napiszcie jak było! 

Sprawdźcie, gdzie i kiedy w regionie odbywają się bożonarodzeniowe jarmarki! Przygotowaliśmy specjalną mapkę dostępną TUTAJ

Czytaj więcej