Czytasz: Badach jak Riedel, Moś jak Podsiadło

Badach jak Riedel, Moś jak Podsiadło

Artyści wcielą się…w innych artystów. Wszystko po to, by zaśpiewać coś rodzimego. Piątkowego koncertu „Miasto Muzyki” w Centrum Kultury Katowice nie można przegapić.

Na scenie „Miasta Muzyki” wystąpią cztery gwiazdy młodego pokolenia: Kuba Badach, Alicja Janosz, Kasia Moś i zespół Rifferton. Jak zdradzają organizatorzy, wyjątkowe są nie tylko gwiazdy, ale też sama koncepcja piątkowego koncertu. Artyści zaśpiewają bowiem trzy własne utwory oraz jeden...z naszego śląsko-zagłębiowskiego podwórka.

Rockowe covery

Kuba Badach na moment stanie się...Ryśkiem Riedlem. - Zaśpiewa bowiem piosenkę o powstaniach śląskich zatytułowaną „Opowiedzcie wiatry” z musicalu „Pozłacany warkocz”, gdzie wykonywał ją właśnie Riedel – zaznacza Łukasz Kałębasiak, rzecznik prasowy Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, która współorganizuje piątkowy koncert. Dodaje, że Rifferton wykona jeden z utworów Dżemu. Nie zdradza jednak jaki.

Moś z trójkątami i kwadratami

Co zaprezentuje finalistka pierwszej edycji polskiego „Idola” - Alicja Janosz? Piękną piosenkę „Znikło miasto, nie ma ludzi”, skomponowaną przez Jerzego Haralda (katowickiego kompozytora, pianisty, skrzypka i dyrygenta w jednym, zmarłego w 1965 roku). - Co ciekawe, na swojej drugiej płycie śpiewał ją... Badach ze swoim zespołem Poluzjanci – przypomina Kałębasiak.

Z kolei Kasia Moś w piątek sięgnie do swojej rodzinnej Rudy Śląskiej. Wcieli się w Dawida Podsiadło i wykona „Trójkąty i kwadraty”.

Piątkowy koncert „Miasto Muzyki” w Centrum Kultury Katowice rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 20 zł (ulgowy 10 zł). Można je kupić w kasie oraz na ticketportal.pl Na koncert zaprasza instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz portal Silesion.pl