Czytasz: Aż 7 nagród Fiata dla śląskich naukowców

Aż 7 nagród Fiata dla śląskich naukowców

Dwie trafiły do Gliwic, a pięć do Bielska-Białej.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) po raz osiemnasty wręczył nagrody w konkursie na najlepsze prace doktorskie oraz dyplomowe o tematyce motoryzacyjnej. To jeden z efektów umowy z 1997 roku o współpracy koncernu motoryzacyjnego z polskimi uczelniami technicznymi.

fot. www.fcagroup.com

Zaproponowane przez laureatów opracowania mogą mieć zastosowanie w praktyce bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Grupy FCA. Nagrodzeni oprócz dyplomów otrzymują również gratyfikacje pieniężne.

12 wyróżnionych prac

W tym roku wyróżniono 12 prac: po pięć z Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i dwie z Politechniki Śląskiej. Specjalna nagroda im. Giovanniego Agnelliego trafiła do studenta ATH.

Z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej nagrody odebrali Tomasz Knefel, Tomasz Hubczyk, Paweł Rosner, Beata Wieczorek i Damian Kolny, a z Politechniki Śląskiej laureatkami zostały Magdalena Macek oraz Katarzyna Jezierska-Krupa.

Laureatami z Politechniki Warszawskiej zostali Rafał Kozera, Adam Gałęzia, Adrian Chmielewski, Olga Ciechańska i Radosław Karolak.

W uroczystości, która odbyła się w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, wzięli udział wszyscy wyróżnieni ze swoimi promotorami oraz przedstawiciele spółek FCA, władz ATH i Politechniki Śląskiej – na czele z prorektorem ds. nauki i rozwoju prof. Markiem Pawełczykiem. Gościem specjalnym był prezes CRF w Turynie, Giorgio Cornacchia.

Czytaj więcej