Czytasz: Awaria w fabryce Opla. Wstrzymano produkcję

Awaria w fabryce Opla. Wstrzymano produkcję

Pracownicy zwolnieni z wykonywania pracy.

Awaria w fabryce Opla w Gliwicach jest na tyle poważna, że wstrzymano produkcję - poinformował dziś tvn24bis.pl. Przerwa potrwa co najmniej do przyszłego tygodnia.

Jak poinformowali media przedstawiciele fabryki "niezwłocznie podjęto działania mające na celu jak najszybsze jej wznowienie". Produkcja ma ruszyć w przyszłym tygodniu.

Opel oraz jego brytyjska marka, Vauxhall zostali niedawno przejęci przez francuski koncern motoryzacyjny PSA.

PSA oferuje takie marki jak Peugeot, Citroen, DS. Pozyskanie Opla wyniesie PSA na drugie miejsce wśród europejskich koncernów motoryzacyjnych, tuż za niemieckim Volkswagenem. 

PSA zostało w 2014 roku wykupione przez władze Francji i chińską firmę motoryzacyjną Dongfeng Motor. Następnie koncern przeszedł restrukturyzację, która polegała m.in. na zamrożeniu pensji i zamknięciu niektórych zakładów.

W 2016 roku PSA odnotował zysk operacyjny większy o 18 proc. względem poprzedniego roku, wynoszący 3,2 mld euro. W tym czasie sprzedano ponad 3,1 mln samochodów.

W Polsce General Motors Manufacturing Poland (GMMP) zatrudnia ok. 4,1 tys. osób. W skład spółki wchodzą trzy zakłady: fabryka samochodów osobowych w Gliwicach, zakład produkcji silników w Tychach oraz zlokalizowane w Tychach Centrum Usług Wspólnych.

Gliwicki zakład wyprodukował w ubiegłym roku rekordową ilość ponad 200 tys. samochodów; w tym roku zakłada produkcję na podobnym poziomie. Głównym modelem fabryki jest Opel Astra piątej generacji.