Czytasz: Znów awaria schodów na dworcu w Katowicach

Znów awaria schodów na dworcu w Katowicach

Ruchome schody na dworcu w Katowicach znów nie działają. - To się w głowie nie mieści - skarżą się pasażerowie. Kiedy PKP pozbędzie się tej usterki?

Awaria ruchomych schodów na katowickim dworcu powraca jak bumerang. Pod koniec maja usterka sparaliżowała schody na ponad miesiąc. Wówczas pasażerowie musieli czekać na części z Wielkiej Brytanii, aby pracownicy serwisu mogli naprawić awarię.

>> CZYTAJ: RUCHOME SCHODY CIĄGLE NIE DZIAŁAJĄ <<

HISTORIA SIĘ POWTARZA

Od kilku dni pasażerowie nie mogą wjechać na wysokość dworca PKP z poziomu dworca autobusowego. Nie mają również możliwości zjazdu schodami, bowiem zostały one wyłączone przez firmę serwisującą z powodu zużycia się łańcuchów nośnych stopni.

W związku z awarią, pasażerowie muszą korzystać albo z tradycyjnych schodów, albo z wind zlokalizowanych na klatce schodowej za kasami biletowymi. Niestety, PKP, właściciel obiektu odpowiedzialny za usuwanie tego typu usterek, nie zamieścił informacji związanej z altrnatywnym poruszaniem się po dworcu.

Zobacz zdjęcia:

KIEDY SCHODY ZACZNĄ DZIAŁAĆ?

Jak poinformowało nas biuro prasowe PKP, nie wiadomo kiedy usterka zostanie naprawiona.

- Chcielibyśmy ostatecznie rozwiązać ten problem. Obecnie analizowane są różne rozwiązania - poinformowała Aleksandra Grzelak z biura prasowego Polskich Kolei Państwowych S.A.

Czytaj więcej