Czytasz: Awaria wodociągu w Gliwicach usunięta [AKTUALIZACJA]

Awaria wodociągu w Gliwicach usunięta [AKTUALIZACJA]

Przy ul. Mikołowskiej pękła rura.

Aktualizacja 21:40

W sobotę wieczorem – kilka godzin później niż początkowo zakładano – usunięta została awaria wodociągowa w centrum Gliwic, z powodu której mieszkańcy 14 budynków przy ul. Mikołowskiej od rana nie mieli wody.

Dyspozytor z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach wyjaśnił, że konieczna była wymiana większej części sieci wodociągowej niż początkowo zakładano. Dodał, że mieszkańcy mogli w tym czasie korzystać z beczkowozu.

Do awarii doszło w sobotę rano. Przy ul. Mikołowskiej pękła rura. Duży wypływ wody na chodnik i część ulicy spowodował też zapadlisko, do którego zsunął się zaparkowany tam samochód osobowy. Pojazd wyciągnęli strażacy, nikomu nic się nie stało.

Początkowo ul. Mikołowska – zlokalizowana w centrum Gliwic w okolicy katedry – była zamknięta; później częściowo przywrócono tam ruch. Jak podał dyspozytor, teraz już jest w całości przejezdna.(PAP)

autor: Agnieszka Kliks-Pudlik

 

AKTUALIZACJA 11:50

Mieszkańcy 14 budynków przy ul. Mikołowskiej w Gliwicach nie mają wody - pękła rura wodociągowa. Wypływająca z niej woda spowodowała wyrwę w chodniku, do której wpadł zaparkowany tam samochód. 

Jak mówi dyspozytor pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach Joachim Ludwig, w sobotę rano przy ul. Mikołowskiej pękła rura, a duży wypływ wody w tym miejscu spowodował lej i zapadlisko, do którego zsunął się zaparkowany centralnie w tym miejscu samochód osobowy. 

W wyniku tej awarii 14 budynków przy ul. Mikołowskiej nie ma obecnie wody – podał dyspozytor. Dodał, że awaria powinna być usunięta ok. godz. 14.

Wg informacji dyspozytora początkowo zamknięta ul. Mikołowska ma być niebawem częściowo przejezdna, prace służb wodociągowych prowadzone są bowiem w części chodnika, a nie jezdni.

Wcześniej samochód osobowy z wyrwy wyciągali strażacy

Wcześniej pisaliśmy

W sobotę o godz. 8:19 gliwicka straż pożarna otrzymała informację od służb wodociągowych o uszkodzeniu rury. Jak się okazało przy ul. Mikołowskiej, samochód osobowy został tyłem zagłębiony w ziemię, co spowodowało jej uszkodzenie.

Jak do tego doszło, na razie nie wiadomo. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej, w tym ciężki sprzęt.

- Z awarią walczy 10 strażaków, na miejscu jest też dźwig – informuje Dariusz Mrówka rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Gliwicach.

Na razie nie wiadomo też, jak długo potrwa usuwanie awarii.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje