Czytasz: Dwa tysiące mieszkańców ma zimne kaloryfery

Dwa tysiące mieszkańców ma zimne kaloryfery

Awaria ciepłownicza w Dąbrowie Górniczej.

Aktualizacja 8:30

W czwartek o godz. 18:23 w Dąbrowie Górniczej wystąpiła awaria sieci ciepłowniczej. Swoim zasięgiem objęła teren całego miasta poza dzielnicą Mydlice.

- Wykonano przełączenia na sieci ciepłowniczej aby zmniejszyć liczbę odbiorców dotkniętych awarią. Bez dostaw ciepła  pozostaje ok. 1950 odbiorców z centrum miasta - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. 

Uszkodzenie rury ciepłowniczej zostało wstępnie zlokalizowane na odcinku ok. 20 m. Odcinek ten został wyłączony z sieci. Od godz. 7 rozpoczęły się prace naprawcze.

Wcześniej pisaliśmy

W czwartek wieczorem w Dąbrowie Górniczej doszło do poważnej awarii ciepłowniczej. Jej przyczyny nie są jeszcze znane, ale wskutek awarii zimne kaloryfery w swoich mieszkaniach miało kilka tysięcy ludzi.

Jak informuje dyżurny w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, w nocy awaria była systematycznie usuwana i do poszczególnych mieszkań zaczęło wracać ciepło.

Z informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wynika jednak, że o godz. 2 awarią objętych było wciąż 2 tys. mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej