Czytasz: Ponad 3 tys. mieszkańców od rana bez prądu

Ponad 3 tys. mieszkańców od rana bez prądu

Po ataku zimy 3 tys. mieszkańców bez prądu

Jak podaje Wojewózkie Centrum Zarządzania Kryzysowego około 3 817 mieszkańców województwa śląskiego odciętych było o poranku od prądu. Awaria dotknęła mieszkańców powiatu gliwickiego, lublinieckiego, raciborskiego i tarnogórskiego.

W Pilchowicach pozbawiona dostarczenia energii elektrycznej jest jedna stacja, przez co prądu nie ma 53 tamtejszych mieszkańców. W Wielowsi energia nie docierała aż do 9 stacji, prądu nie miało więc aż 480 mieszkańców.

W Lublińcu awaria trwała w ośmiu stacjach, bez prądu było 501 mieszkańców. Najgorzej sytuacja wygląda jednak w Kuźnicy Racbiorskiej, tu prąd nie dociera do 42 stacji, przez co energii w domach nie ma aż 2147 mieszkańców.

W Krupskim Młynie awaria dotknęła 9 stacji, prądu nie miało tam 636 mieszkańców.

O godz. 8:30 awarię udało się już usunąć w powiecie tarnogórskim, lublinieckiem i w Wielowsi w powiecie gliwckim. Pozostali mieszkańcy wciąż czekają na usunięcie usterki.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
31 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?