Czytasz: Kilkaset gospodarstw bez prądu!

Kilkaset gospodarstw bez prądu!

Śląsk bez prądu po wichurach. Energetycy usuwają usterki.

Po nocnych wichurach do godz. 9 aż 189 stacji w województwie śląskim pozbawionych było możliwości dostarczania energii elektrycznej, co w szacunkowym przeliczeniu według Centrum Zarządzania Kryzysowego oznacza, że 12 513 klientów nie miało prądu.

Katowice i powiat mikołowski bez prądu

Najgorzej sytuacja wyglądała w powiecie mikołowskim, tam prądu pozbawionych było 3 839 klientów, w Katowicach nieco mniej, bo 3074. Około tysiąca klientów nie miało też prądu w powiecie żywieckim, częstochowskim, bieruńsko-lędzińskim i bielskim.

 

Zobaczcie na mapie, ile gospodarstw w Waszym powiecie zostało pozbawionych dzisiaj prądu. 

 

 

Pojedyncze przerwy w dostawach energii wystąpiły także m.in. w Tychach, Czechowicach-Dziedzicach, czy w Kłobucku.

Według Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach dostawcy energii od rana na bieżąco usuwają usterki. O godzinie 13 centrum podać ma nowe informacje w sprawie braku prądu.

Jak informuje natomiast Marcin Marzyński z firmy Tauron obecnie bez prądu pozostaje 5 tysięcy gospodarstw domowych w województwie.

Według Marzyńskiego do usunięcia pozostały bardzo drobne awarie występujące głównie w terenach podgórskich.

W Mikołowie natomiast, gdzie od rana najwięcej mieszkańców naszego województwa pozbawionych było energii elektrycznej, według Marzyńskiego awarie zostały już usunięte. - W tym rejonie mogą występować jeszcze pojedyncze przerwy w dostawach, na przykład tam, gdzie konary drzew zalegają jeszcze na liniach energetycznych – mówi Marzyński. - Ale są one usuwane na bieżąco - dodaje. 

W Katowicach natomiast prądu nie ma 500 klientów firmy Tauron, ale do godziny wszystkie usterki mają zostać usunięte. Obecnie nad ich zwalczaniem w naszym województwie pracuje 65 osób, rano było ich 200.

Jeżeli do wieczora pogoda nie ulegnie pogorszeniu, najprawdopodobniej wszystkie awarie uda się usunąć.

Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego o godz. 12 bez prądu pozostawało 3,5 tys. gospodarstw domowych. Marcin Marzyński informuje zaś, że do godz. 13 bez prądu było 2,7 tys. klientów firmy Tauron. Kolejna informacja w tej sprawie pojawiać się ma o godz. 15.

Do godz. 14 według informacji podanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego bez prądu pozostawało 1180 odbiorców. 

Przed godz. 17 Marcin Marzyński poinformował, że już tylko kilkaset klientów firmy Tauron pozostaje bez prądu. - Liczba ta zmienia się bardzo dynamicznie, obecnie wynosi 500 – mówi Marzyński. Do wieczora więc wszystkie awarie powinny zostać usunięte.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
37 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi