Czytasz: "Ave satan", pentagramy i męskie genitalia na figurach w Kalwarii Panewnickiej [ZDJĘCIA]

"Ave satan", pentagramy i męskie genitalia na figurach w Kalwarii Panewnickiej [ZDJĘCIA]

Sprawa poruszyła mieszkańców. Głos w sprawie zabrała nawet Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Męskie genitalia, pentagramy i hasła "ave satan" – to "dzieła", które pozostawili po sobie wandale. Ich celem padły cztery kaplice różańcowe w Kalwarii Panewnickiej.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę, o czym poinformowała na swoim profilu na Facebooku Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach.

– Akt wandalizmu z obrazą uczuć religijnych. Prawdopodobnie z piątku na sobotę (22/23.02.2019) dokonano tego zbeszczeszczenia czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię. – czytamy na Facebooku.

Przedstawiciele Parafii zamieścili w portalu społecznościowym zdjęcia, na których widać to, czego "dokonali" wandale. 

Post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i Internautów – udostępniono go ponad 2 tysiące razy, a pod wpisem zamieszczono setki komentarzy, w których wywiązała się gorąca dyskusja (pisownia oryginalna):

Szatan rzadzi swiatem ,niektorym juz rozum odebral ….osoba wierzaca ,chrzescijanin nigdy nie wpadnie na pomysl zrobienia takiego haniebnego czynu

Żałosne dzieciaki . Kał zamiast mózgów . Wydaje im się że są zdobywcami świata . Zdobywają jedynie szczyty głupoty . A ci którzy im przyklaskują są im podobnym szambem

Gdy dzień sądu nadejdzie każdy otrzyma zapłatę za swe uczynki dobre i złe

Niech każdy wierzy w co tam chce czy to w niebiosa czy szatana w makaron czy w ufo!!?Ale po jakiego grzyba demolowac niszczyć coś co stoi od lat co jest ważne dla osób wierzących czysty idiotyzm żeby Wam ręce odpadly

Wolność religijna i szacunek dla przekonań religijnych to fundamentalne wartości i filary silnej demokracji 

Głos w sprawie zabrała nawet Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

– Wolność religijna i szacunek dla przekonań religijnych to fundamentalne wartości i filary silnej demokracji. Stanowczo potępiam akt wandalizmu który miał miejsce w Parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach i nawołuję do szacunku i tolerancji wobec wszystkich religii. – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher.

Katowicka policja prowadzi już w tej sprawie czynności. Osoby odpowiedzialne za zniszczenia w Kalwarii Panewnickiej odpowiedzą za uszkodzenie mienia, ale także za obrazę uczuć religijnych. 

fot. Facebook/Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach