Czytasz: Autostrada A4 już przejezdna
Na 319 km A4 w Zabrzu przewrócił się samochód ciężarowy, który blokował drogę. Ciężarówka przewoziła koparkę. Trasa w kierunku Gliwic była zablokowana przez większość dnia.


Przez większą część czwartku zamknięta była autostrada A4 na wysokości Zabrza w stronę Wrocławia. Wieczorem droga stała się drożna. Rano miał tam miejsce wypadek- laweta wioząca koparkę przecięła bariery i zderzyła się z samochodem osobowym, przewracając się.

Przy dużym natężeniu ruchu droga stała się drożna wieczorem, po popołudniowym szczycie i otwarciu dwóch z trzech pasów. Wcześniej trzeba tam było m.in. naprawić uszkodzoną nawierzchnię. Jeszcze pewien czas może potrwać naprawa barier ochronnych, z powodu której wyłączony pozostawał lewy pas. 

Autostrada była tam nieprzejezdna znaczną część dnia. Po godz. 9. kierowca jadącego w stronę Katowic samochodu ciężarowego z nieustalonych dotąd przyczyn przeciął dzielące jezdnie bariery. Na jezdni w kierunku Wrocławia jego pojazd zderzył się z osobowym audi i przewrócił się wraz z ładunkiem – przewożoną koparką. Ranne zostały trzy osoby.

W wypadku obrażenia ciała odnieśli pasażer ciężarówki - najprawdopodobniej syn kierowcy, a także kierowca samochodu osobowego. Kierowca przewróconej ciężarówki po wypadku był zakleszczony w kabinie. Wydobyty przez strażaków, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja skierowała kierowców z zablokowanej autostrady na objazdy lokalnymi drogami. Funkcjonariusze sugerowali, by odcinek między Katowicami a Gliwicami pokonywać korzystając z równoległej Drogowej Trasy Średnicowej (droga wojewódzka nr 902). Ta trasa jednak – ze względu na roboty drogowe na wysokości gliwickiej dzielnicy Sośnica – również korkowała się. Sytuacja wróciła do normy dopiero wieczorem.

Czytaj więcej