Czytasz: Autor kontynuacji Millenium w Polsce!

Autor kontynuacji Millenium w Polsce!

To będzie prawdziwa gratka spotkać autora bestsellerowej powieści kryminalnej.

Autor "Millenium" David Lagercrantz Już w MAju w Polsce

Na Targach Książki w Warszawie jednym z gości będzie David Lagercrantz. To nazwisko elektryzuje wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne odsłony „Millenium”. Światowa premiera piątej części bestsellerowego kryminału odbędzie się 7 września, ale zanim to nastąpi, to pod koniec maja Davida Lagercrantza będzie można spotkać na warszawskiej imprezie. Spotkanie ze Szwedem zaplanowano 20 maja o godzienie 12.30.

David Lagercrantz
David Lagercrantz

„Co nas nie zabije”, czwarta część serii „Millenium” to kontynuacja przełomowej trylogii kryminalnej Stiega Larssona. Trzy pierwsze książki z cyklu, napisane przez Larssona, a wydane już po jego śmierci, sprzedały się w 80 mln egzemplarzy w 50 krajach. Po przedwczesnej śmierci Stiega Larssona, twórcy niezapomnianych postaci hackerki Lisbeth Salander i dziennikarza Mikaela Blomkvista, wydawnictwo Norstedts zdecydowało się namówić dziennikarza Davida Lagercrantza do kontynuacji. Zgodę na powstanie dalszych części wyraziła też rodzina Larssona, która zarządza spuścizną autora. Czwarta książka z serii wyszła w ponad 40 państwach i sprzedała się dotychczas w 6 milionach egzemplarzy.

Piąta część "Millenium"

Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie wchodzić w żadne konflikty. Ale pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i ściera się z przywódczynią więziennego gangu. Tymczasem Holger Palmgren informuje Lisbeth, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka prosi o pomoc Mikaela Blomkvista. Śledztwo doprowadza ich do Leo Mannheimera, bogatego maklera giełdowego.

Powieść ukaże się we wrześniu i będzie przetłumaczona na 56 języków. Wydana zostanie równolegle w Polsce, Francji, w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i w ponad 20 innych krajach na całym świecie.

Przypomnijmy, że Dawid Lagercrantz wcześniej osiągnął sukces jako autor biografii szwedzkiego piłkarza Zlatana Ibrahimovicia, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Ja, Ibra”.

Czytaj więcej