Czytasz: Top 10 aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Top 10 aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aukcje wystartowały. Na rzecz 26. finału WOŚP można wylicytować 1,5 mln złotych w 19 366 aukcjach. Jakie są najciekawsze?

Rozpoczęły się już licytacje 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Allegro uruchomiono już prawie 20 tys. aukcji. Kwota, która w tej chwili mogłaby zasilić konto WOŚP to ponad 1,5 mln złotych.

26. Finał gra "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków." Jak co roku, organizatorzy zachęcają do udziału w licytacjach. Swoje przedmioty podarowali aktorzy, muzycy, sportowcy, blogerzy i internauci.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 1. Gitara – cena 45 150 złotych

Można licytować gitarę, która została pomalowana przez Szymona Chwalisza i zaprojektowana przez Slasha, gitarzystę Guns N’ Roses. Ten instrument miał być prezentem dla Saula Hudsona, znanego szerzej pod pseudonimem Slash, ale kiedy ten dowiedział się o fundacji WOŚP, postanowił oddać ją na aukcję. Slash zaprosił Jerzego Owsiaka do swojego hotelu tuż przed koncertem Guns N’ Roses w Gdańsku, aby osobiście wypróbować gitarę i złożyć na niej swój podpis!

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 2. Weekend na Islandii z Jessicą Mercedes – cena 5100 złotych

Weekend na Islandii można spędzić z modową ikoną internetu. Jessica Mercedes będzie przewodniczką po Islandii, pokaże najbardziej inspirujące ją miejsca na wyspie i nagra z vloga na swój kanał na YT.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 3. Sylwester Lejdis 2018 – cena 11 211 złotych

Spędź jedyny taki, sierpniowy wieczór sylwestrowy z bohaterkami kultowej polskiej komedii “Lejdis” - Magdaleną Różczką, Edytą Olszówka, Anną Dereszowską i Izą Kuną. Sylwester odbędzie się w sierpniu 2018 roku. Dokładna data, miejsce i charakter imprezy zostaną ustalone z Magdaleną Różczką.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 4. Polonez z 1997 roku od Filipa Chajzera – cena 45 100 złotych

- To nie jest łatwa decyzja. To dla mnie bardzo, ale to bardzo ważna rzecz, w którą wsadziłem kupę serca i pieniędzy, jednak dalej tylko rzecz. Czas żeby znalazła nowego właściciela. Jeśli dzięki mojemu Polonezowi uda się kupić sprzęt ratujący dzieciakom życie - to będzie on jeszcze bardziej niezwykły, a już dzisiaj jest wyjątkowy i jeden jedyny taki na świecie – mówi Filip Chajzer o samochodzie, który wystawił na licytację. Polonez jest z 1997 roku, ma oryginalny przebieg 50 tys. km.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 5. Czerwone glany Jurka – cena 3150 złotych

- Czerwone glany to prezent od szewca z Łodzi, który totalnie mnie zaskoczył prezentując świetnie wykonane glany w stylu Martensa co i do których miałem obiekcje, bo nowe buty, dobrze wiecie jak potrafią zaboleć ale te okazały się fantastyczne, bardzo wygodne, przebiegłem w nich cały 25.  Finał, były ze mną na 23. Woodstocku są naprawdę doskonałej jakości, świetnie spasowane i polecam z całego serca – mówi Jurek Owsiak. Buty są w rozmiarze 43.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 6. Inkografia Edwarda Dwurnika "Gdańsk" – cena 2125 złotych

Dom aukcyjny Desa wystawia na licytację inkografię Edwarda Dwurnika „Gdańsk” o wymiarach 17 x 30 cm. Oprawiony tymczasowo, pod passe-partout kryje się oryginalny wymiar z podpisem autora. 

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 7. Suknia ślubna od Anny Starmach – cena 1525 złotych

Suknia ślubna Very Wang, z limitowanej kolekcji (takich sukienek jest tylko kilka na świecie), która kupiona została w butiku Martine Toledano w Nicei. Sukna jest w rozmiarze 36, wzrost 165 cm, w stanie idealnym, uszyta w całości z jedwabiu, o klasycznym kroju z gorsetem i  pięknym długim trenem. Anna o darze mówi tak: - Na aukcję oddaję sukienkę najbliższą memu sercu, sukienkę w której spędziłam najpiękniejszy dzień w moim życiu. Liczę, że i innych uszczęśliwi.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 8. kostium Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy – cena 1025 złotych

Na aukcji pojawił się 3-częściowy kostium wizytowy Agaty Kornhauser-Dudy. Komplet w kolorze fuksji zaprojektowany został przez polską markę Potis i Verso. Komplet przygotowano na wizytę Pary Prezydenckiej Donalda i Melanii Trump. Prezydent Andrzej Duda na aukcje WOŚP przekazał ekskluzywną muszkę smokingową – jedwabną, ręcznie wiązaną.

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 9. Strój quadowy Rafała Sonika – cena 1050 złotych

Można wylicytować kompletny strój quadowy Rafała Sonika oraz kurtkę, w której wygrał Rajd Dakar w 2015 roku. Sonik to quadowy profesor. Ma na koncie dziewięć medali Pucharu Świata, w tym sześć złotych. Cztery razy stał na podium Rajdu Dakar, w tym raz na najwyższym stopniu i nigdy nie ukończył zmagań niżej niż na 5. pozycji. Przed rozpoczęciem międzynarodowej kariery zdobył również sześć tytułów Mistrza Polski. Przejechał 36 rajdów Pucharu Świata, a w tym roku po raz 10. startuje w Rajdzie Dakar. 

Najciekawsze Aukcje WOŚP 2018: 10. Wizyta w kopalni PG SILESIA – zjazd do ściany wydobywczej – cena 1005 złotych

Licytować można też wizytę w kopalni węgla kamiennego PG SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach dla dwóch osób. Wizyta obejmuje zjazd do ściany wydobywczej – około 700 metrów pod ziemią. Zwycięzcy licytacji po przejściu odpowiedniego szkolenia (na terenie kopalni) zjadą pod ziemię, by tam zobaczyć, w jakich warunkach na co dzień pracują górnicy. Będzie to także doskonała okazja do tego, by przyjrzeć się pracy najnowocześniejszego sprzętu stosowanego w PG SILESIA.

Czytaj więcej