Czytasz: Tak wielkiej góry gruzu dawno u nas nie było

Tak wielkiej góry gruzu dawno u nas nie było

Ciągnie się wzdłuż S86 i mocno przykuwa uwagę. Gigantyczna góra odpadów, na której wyrosnąć ma...nowe.

Pamiętacie sosnowiecki hipermarket Geant? To dobrze, bo już nie istnieje. Rozbiórka obiektu - jednego z pierwszych i największych tego typu w całym Zagłębiu - trwała kilka miesięcy. Tempo było błyskawiczne. Z tygodnia na tydzień ogromna hala dosłownie znikała.

Początek tego roku był dla byłego Geanta (później market funkcjonował pod logo Real i Auchan)...końcem. Ostatnie elementy konstrukcji przestały istnieć dosłownie z mgnieniu oka. Po hipermarkecie zostały tony gruzu i pusty plac.

Jest nowy pomysł!

Działka jest spora, w dodatku sąsiaduje bezpośrednio z jedną z najpopularniejszych tras w kraju. Dziwnym byłoby, gdyby została pusta. Co powstanie w miejsce dawnego Geant? - Centrum logistyczne - informował już kilka tygodni temu Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. Zaznaczał, że inwestor nie chce się póki co ujawnić, ale budowę planuje rozłożyć na następne trzy lata. Wniosek w tej sprawie właśnie wpłynął do sosnowieckiego wydziału architektury.

„Hillwood” Katowice

Nowe centrum logistyczne składać ma się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni 44 tys. m kw. Z S86 powstać ma także bezpośredni zjazd do nowej inwestycji. Jego brak był wielokrotnie podejmowany w temacie powodów, dla których w tak dobrej lokalizacji nie utrzymał się żaden hipermarket.

Co ciekawe - w internecie znaleźć już można opis inwestycji, nazwanej „Hillwood Katowice”, zlokalizowanej właśnie w tym miejscu. „Hillwood Zagłebie to nowoczesny park logistyczny oferujący dwie hale magazynowe klasy A (…) Powierzchnia magazynów może być dostosowana do potrzeb produkcji lekkiej (…). Na uwagę przyszłych najemców zasługuje łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej dzięki rozwiniętej sieci transportupublicznego” - reklamuje inwestor.

Czytaj więcej