Czytasz: Atrakcje na najbliższy weekend!

Atrakcje na najbliższy weekend!

Dla tych, którzy jeszcze nie mają planów na weekend wybraliśmy najciekawsze wydarzenia z całego województwa. Mimo pogody, która nie rozpieszcza, w najbliższy listopadowy weekend nie będziemy się nudzić.

 

18-19 listopada

Targi Ślubne w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. To już XI edycja Targów w Galerii Jurajskiej. Jeśli planujesz ślub i szukasz inspiracji, to propozycja dla Ciebie! Dla przyszłych nowożeńców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wiemy jak trudno znaleźć dobrą oprawę muzyczną na wesele, dlatego będzie można posłuchać zespołów muzycznych. Znajdźmemy również przewodnik po modzie ślubnej, pomoc w wyborze cukierni oraz restauracji.

ślub

 

 18.11 

"Odjazdy" w Spodku w Katowicach - reaktwacja legendarnego cyklu koncertów muzyki alternatywnej i gitarowej, która przyciąga tysiące odbiorców z całej Polski! Dwanaście koncertów na dwóch scenach już w najbliższą sobotę.

Zespoły, które wystąpią na głównej scenie: Hidden World, Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia, Riverside, Lao Che, Pink Freud, Proletaryat.

Zespoły, które zagrają na drugiej scenie poświęconej eksperymentalnej muzyce alternatywnej: Amarok, Niechęć, Kurws, Lonker See, 1998, Robert Piernikowski. 

rock music

 

18 listopada

Dzień Japonii w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. To wyjątkowa impreza poświęcona kulturze japońskiej, na której będziemy mogli posłuchać ciekawych historii, przymierzyć kimono, a także obejrzeć ceremonię herbacianą. To juz szósta odsłona Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE, który organizuje Stowarzyszenie międzyulturowe MALOKA.

 

19 listopada

I Bieg Jelenia - to propozycja dla tych, którzy weekend wolą spędzać aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Lekkiej Atletyki Tychy, który zafunduje nam bieg przez lasy. Do pokonania będzie trasa o długości 8 kilometrów. Każdy uczestnik musi liczyć się z utrudnieniami na trasie w postaci błota, grząskiego piasku, czy korzeni. Bieg Jelenia to bieg przełajowy po trudnym terenie, więc każdy, kto lubi poskakać między drzewami będzie zadowolony z tej nietypowej odsłony joggingu.
Start o godzinie 11:00 z Ośrodka Wypoczynkowego na Paprocanach.

 

 19 litopada

Stacja Czechowice Dziedzice - Rock & Blues Festiwal w kolejnej odsłonie. Doskonale dobrani artyści, którzy zagrają w czechowickim klubie Chacharnia. Na scenie wystąpią: Hendons, TheEnd, J.J. Band oraz Sebastian Riedel z zespołem Cree.

 

Jeśli nie macie planów na weekend, nic straconego. Wystarczy wybrać to, co dla was najciekawsze. Nie trzeba daleko szukać. Listopadowe weekendy, które nie rozpieszczają pogodą, wcale nie muszą skończyć się w domu przed telewizorem. Nie pozwolimy wam się nudzić nawet w największe mrozy!

 

Czytaj więcej