Czytasz: Ciężka doba dla strażaków
Złamane gałęzie, pomoc przy wypadkach drogowych. Przez pogodę strażacy w ciągu ostatniej doby interweniowali 536 razy w całym kraju. W naszym województwie 72 razy.

- Nie jest to dla nas łatwy czas – przyznają strażacy. Podsumowali statystyki z ostatniej doby. - W związku z pogodą interweniowaliśmy 536 razy w całym kraju – mówi Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej - aż 412 interwencji - miało związek z wiatrem, pozostałe 124 z opadami deszczu i śniegu.

Nie jest najgorzej

W województwie śląskim strażacy byli wzywani 72 razy w ciągu ostatniej doby. Mimo wszystko, jak mówi Frątczak, sytuacja wygląda znacznie spokojnie niż podają ogólnopolskie media. - Ostatnia doba była dużo spokojniejsza w porównaniu np. z ostatnim orkanem Barbara - zaznacza Frątczak.

Konary na drogach, uszkodzone budynki

Z jakimi problemami mieszkańcy najczęściej dzwonili do strażaków? Zgłaszali połamane konary i powalone drzewa, które blokowały drogi, ulice i szlaki kolejowe. Strażacy wyjeżdżali także po to, by zabezpieczyć uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków i reklam. Strażacy pomagali także przy wypadkach i kolizjach spowodowanych trudnymi warunkami na drogach.

Czytaj więcej