Silesion.PL

serwis informacyjny

Artyści kontra TVN24. W Bytomiu hokejowe emocje i szczytny cel

Artysci kontra TVN24. W Bytomiu hokejowe emocje i szczytny cel

Artysci kontra TVN24. W Bytomiu hokejowe emocje i szczytny cel

W sobotę, 24 września na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu komplet widzów obserwował mecz Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich z Drużyną TVN24. Kibice zobaczyli widowiskowe gole, efektowne akcje i sporo zabawnych sytuacji. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy z Bytomia, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem.

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrali m.in. jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, wokalistka Ewelina Lisowska, generał Roman Polko, aktorka Julia Wróblewska, satyrycy Rafał Bryndal i Jacek Łapot, prezenter telewizyjny Robert Kantereit, radiowcy Tomasz Olbratowski, Darek Maciborek, reporterka Faktów TVN Arleta Zalewska i… prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz.

Sprinty, hity i bojowy nastrój

Mariusz Czerkawski śmigał po lodzie jak sprinter, był szybki i błyskotliwy. W kwietniu były gracz klubów NHL obchodził 50 urodziny i z tej okazji zrobił 50 pompek. O tym, że jest w znakomitej formie przekonali się widzowie obserwując także jego sztuczki hokejowe. Dobrze radziła sobie na tafli piosenkarka Ewelina Lisowska, która wylansowała takie hity jak „W stronę słońca” i „Jutra nie będzie”. Wcześniej wokalistka trenowała m.in. z hokejową reprezentacją Polski kobiet. W bojowym nastroju był… generał Roman Polko, który jest pasjonatem hokeja na lodzie.

W asyście policjantek

Podczas meczu widzowie zobaczyli m.in. policjantki, które odprowadzały hokeistów na ławkę kar oraz im asystowały, zawodników wcielających się w rolę… kręgli, jak również awanturę, która zakończyła się tym, że Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich wręczył kwiaty Ewelinie Wojtak, aktorce kabaretowej. Mecz zakończył się wynikiem 8:5 dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Podziękowania od prezydenta Bytomia

Po raz drugi w meczu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich zagrał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom oraz Polskiej Hokej Ligi. – Zarówno my, zawodnicy, jak i kibice świetnie się bawiliśmy, ale najważniejsze, że wsparliśmy szczytny cel, czyli zbiórkę na rzecz dziesięcioletniego Kuby. Dziękuję bytomianom za przyjście, doping i wsparcie leczenia młodego chłopca – zaznaczył Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Kuba dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.

Maskotki dla Fundacji

Podobnie jak przed rokiem, po końcowej syrenie kibice wrzucili na taflę setki maskotek. – Pluszaki zostaną przekazane Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, opiekującej się uchodźcami ukraińskimi w naszym kraju – mówi Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i inicjator zbiórki.

Organizatorami meczu były miasto Bytom i Bytomski Sport Polonia Bytom. Sponsorami Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i Koksownia Bytom. Partnerem Fundacja Petralana.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024